Reklama

Będzie zmiana operatora miejskich kortów tenisowych

17/05/2021 10:31

Krzycki Klub Tenisowy opuszcza korty przy ul. Pułtuskiej. Miasto postanowiło przejąć kontrolę nad kortami z powodu niezadowalającego stanu obiektu, który pozostanie otwartą dla wrocławian, zieloną strefą.

Położony pośród terenów zielonych w południowej części Wrocławia obiekt sportowy, dzierżawiony jest przez Stowarzyszenie Krzycki Klub Tenisowy. Obowiązujące obecnie umowa wygaśnie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Została bowiem wypowiedziana przez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Jak podaje wrocławski magistrat, powodem tej decyzji było ogólne niezadowolenie ze stany obiektu i jego pielęgnacji.


Umowa dzierżawy, już po trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia, wygasa z końcem czerwca. Od tego momentu, zgodnie z zapisami, dotychczasowy dzierżawca ma 14 dni na zwrócenie nieruchomości miastu. Nowy zarządca powinien przejąć obiekt w trzecim kwartale tego roku, gdy wypełni obowiązki proceduralne.

Reklama

- Kluczowa informacja jest taka, że nie zmieni się sportowy charakter obiektu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by z placów gry nadal korzystali członkowie KKT. Przed nami jedynie ustalenie szczegółów. W połowie czerwca będziemy mogli pokazać harmonogram zmian i porozmawiać o potrzebach mieszkańców – podkreśla Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim Wrocławia.


Nowy Operator, Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan Sp. z o.o., zarządza obecnie obiektami tenisowymi przy ul. Spiskiej (osiem kortów naturalnych, z czego cztery są na zimę przykrywane dachem), przy ul. Lubińskiej (trzy korty otwarte i dwa kryte) oraz przy ul. Krajewskiego (jeden kort otwarty). Na ul. Pułtuskiej kortów jest jedenaście, w tym cztery kryte. Obiekt przy ul. Pułtuskiej pozostanie terenem o charakterze sportowo-rekreacyjnym i wypoczynkowym.

Reklama

- Teren kortów przy ul. Pułtuskiej przekazujemy spółce, która posiada duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu obiektów oraz kompetencje, by to miejsce było jeszcze lepiej wykorzystane i jeszcze lepiej służyło mieszkańcom Wrocławia, a przede wszystkim tenisowemu środowisku naszego miasta – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu. – Postaramy się też, by cały teren wrócił do źródeł i stał się integralną częścią parku Południowego. Obecnie trwa procedura przekazywania planów i wszystkich informacji technicznych, które przydadzą się nowemu zarządcy.


bk/mat. pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości