Reklama

Bogdan Zdrojewski znów prezydentem Wrocławia? Jest jasna odpowiedź

03/12/2021 16:10

Bogdan Zdrojewski po przeszło 20 latach wróci do wrocławskiego ratusza, pokonując Jacka Sutryka w najbliższych wyborach prezydenta Wrocławia? To scenariusz coraz częściej powtarzany przez komentatorów lokalnej polityki. - Gdyby Bogdan Zdrojewski chciał wrócić do kandydowania, to i trzech panów Sutryków nie dałoby rady powstrzymać go przed zwycięstwem - sugerował przed kilkoma dniami w Radiu Wrocław Jacek Protasiewicz, poseł Koalicji Polskiej. Dziś na tej samej antenie Bogdan Zdrojewski jasno zakomunikował: o jego starcie w wyborach nie ma mowy.

- Na pewno nie wystartuję. Mój sentyment do miasta jest gigantyczny, zainteresowanie się nie zmieni. Mogę pełnić różne role doradcze, pomocowe, etc., etc. Natomiast do ratusza nie wrócę, bo ja mam wobec swojej prezydentury dość dużą dozę takiego samokrytycyzmu - powiedział dziś Zdrojewski w publicznym radiu. - Wiem też, jak świat się rozwija, jak się zmieniają technologie, jak zmienia się cywilizacyjnie takie miasto jak Wrocław. Więc z tą dozą samokrytycyzmu, także patrząc na mój wiek, mówię, że nie zrobiłbym Wrocławiowi takiej przykrości, startując na prezydenta Wrocławia po 20 latach nieobecności w ratuszu - powiedział Zdrojewski.

Były prezydent Wrocławia pochwalił też trwające w mieście remonty. - Jest taka ładna scena w Rewizorze Gogola, gdzie Rewizor dociera do jakiegoś tam miasta, nieważne jakiego i mówi: miasto rozkopane, to znaczy gospodarz jest. To że jest miasto rozkopane, to że się robi w wielu miejscach, nie zawsze w dobrej koordynacji, to nie jest takie istotne. Istotne jest, że miasto posiada środki i posiada determinację i rzeczywiście zmienia naszą komunikacyjną rzeczywistość - oznajmił Zdrojewski.


-  Natomiast co innego mnie martwi. Mnie martwią cały czas pomysły dotyczące tzw. inżynierii miejskiej, jaki i również wszystkie te pomysły, które miały być proekologiczne, a są antyekologiczne, jak np. likwidacja wielu kluczowych miejsc zatoczek autobusowych. Mogę podawać setki przykładów, gdzie te zatoczki rzeczywiście sensownie zlikwidowano, ale są w miejsca, w których zbudowano gigantyczne problemy przez taką urawniłowkę, przez takie totalne lekceważenie potrzeb komunikacyjnych Wrocławia - dodał.

Reklama

Bogdan Zdrojewski był prezydentem Wrocławia w latach 1990 - 2001.


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości