Reklama

Czym w czwartek żył Wrocław? [PODSUMOWANIE]

16/01/2020 20:57

Remonty torowisk, gaz w kamienicy na Starym Mieście i karetka, która uderzyła w barierki w centrum. Przedstawiamy podsumowanie czwartkowych wydarzeń.

W czwartek przy skrzyżowaniu Traugutta i Krasińskiego naprawiane było torowisko. Do czasu zakończenia robót sześć linii tramwajowych jadących w kierunku placu Dominikańskiego, kursowało objazdami.


Do niebezpiecznej sytuacji doszło kilka dni temu na wrocławskim Starym Mieście. W jednej z kamienic mieszkańcy wyczuli wyraźny zapach gazu. Podczas interwencji służb okazało się, że jego stężenie przekraczało dolną granicę wybuchowości i gdyby nie szybko podjęte działania mogło tam dojść do tragedii.


Po tym, jak czeski przewoźnik kolejowy, Leo Express, sprzedał dwa razy więcej biletów na nowe połączenie między Wrocławiem i Pragą, Koleje Dolnośląskie wprowadziły nowe zasady ich sprzedaży.

Reklama

Przeciwnicy Jacka Sutryka rozważają organizację referendum ws. odwołania prezydenta Wrocławia – taką informację w czwartek ujawnił wrocławski poseł Krzysztof Tuduj. Działacze Konfederacji zaznaczają jednak, że nie jest to oficjalny pomysł partii, a jedynie opinie, z którymi spotykają od jakiegoś czasu i żadne decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte.


MPK Wrocław informuje, że naprawiona została krzyżownica na torowisku znajdującym się na placu Grunwaldzkim. Torowcy naprawili też w nocy nawierzchnię torowiska na placu Jana Pawła II.

Reklama

Ponad pół miliarda złotych na inwestycje - taką kwotę Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zamierza wydać przez najbliższe lata na tworzenie infrastruktury, zapewniającej dostawę wody i odbiór ścieków, a także na adaptację do zmian klimatu.


„Radiohead brytyjskiego jazzu”, mistrz współczesnego saksofonu, wrocławski skład i ich słowiańska melancholia oraz diwa muzyki soul i jazz – poznaliśmy artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu Jazz nad Odrą.


Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór na ulicy Nowy Świat – karetka uderzyła w barierki. Kierowca pojazdu został ukarany mandatem.

Reklama

Po prawie miesięcznej przerwie, piłkarze Śląska powrócili do rozgrywania meczów. W pierwszym sparingu zimowego okresu przygotowawczego zawodnicy Vitezslava Lavicki zremisowali 2:2 z pierwszoligową Miedzią Legnica. Mecz został rozegrany w Trzebnicy.



red.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości