Porozumienie o współpracy w zakresie prowadzenia działań w obszarze innowacji i transferu wiedzy pomiędzy wrocławskimi uczelniami - Uniwersytetem Ekonomicznym i Uniwersytetem Medycznym - zostało podpisane w czwartek. Co dalej?
Podpisane między UE i UMed porozumienie otworzy możliwości długoterminowej współpracy w obszarze komercjalizacji wyników prac badawczych i transferu wiedzy do gospodarki oraz przedsiębiorczości akademickiej. Dzięki temu możliwe będzie też praktyczne zastosowanie pracy naukowców np. wdrażanie patentów, innowacji biotechnologicznych odnoszących się do medycyny, innowacyjnych usług eksperckich dotyczących zarządzania, informatyzacji procesów zarządzania oraz różnego rodzaju strategii.
Uczelnie deklarują wymianę dobrych praktyk w działalności gospodarczej, prowadzonej na poziomie krajowym oraz międzynarodowym, wzajemne merytoryczne wsparcie partnerów oraz wymianę ekspertów. W planie są też wspólne przedsięwzięcia naukowe.
- Powstanie kompleksowy system działań na rzecz powstawania trwałych relacji pomiędzy uczelniami poprzez tworzenie sieci współpracy, budowanie kontaktów pomiędzy sferą nauki i biznesem, realizowaniem projektów o charakterze wdrożeniowym, pozyskanie funduszy zewnętrznych oraz organizację warsztatów, seminariów i konferencji poświęconych komercjalizacji wyników prac naukowych - zapowiada Jolanta Nowacka, rzeczniczka UE.
Porozumienie podpisali w czwartek prof. Bartłomiej Nita, prorektor ds. finansów i rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego oraz prof. Piotr Dzięgiel, prorektor ds. dydaktyki Uniwersytetu Medycznego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze