Reklama

Głosowanie na Jagodnie skończyło się przed 3 w nocy

16/10/2023 01:25

Kwadrans przed 3 w nocy skończyło się głosowanie w lokalu wyborczym nr 148 na wrocławskim Jagodnie. Każdy, kto przyszedł tutaj przed godz. 21.00 ma prawo oddać głos. Oczekiwanie na wejście do lokalu trwało ponad 5 godzin.

- Ludzie żartują, że mieszkańcy Jagodna są przyzwyczajeni do stania w korku, więc w kolejce do lokalu wyborczego też mogą postać - opowiada nam jedna z wrocławianek stojących w długiej kolejce. Ludzie mają kanapki, herbatę i kawę w termosach, ciepłe koce i zimowe kurtki. Tomasz Zimoch, kandydat do Sejmu z Trzeciej Drogi, dowozi wyborcom gorącą kawę. - Takich ludzi jest więcej. Ktoś nam przywiózł wodę, ktoś inny ciastka - opowiadają w kolejce. Lokalna pizzeria za darmo dowozi dziesiątki kartonów pizzy. - Niestety lokal wyborczy jest stanowczo za mały. W środku mieszczą się tylko trzy osoby, a chętnych, żeby zagłosować jest wielu - mówi nam jedna z mieszkanek.


Komisja na Jagodnie ma pracować do czasu, aż ostatnia osoba która przyszła tutaj przed godz. 21 odda swój głos. W kolejce stoją głównie młodzi ludzie. Z badania Ipsos wynika, że wyborcy w wieku 18 - 29 lat głosowali głównie na Koalicję Obywatelską, Lewicę i Trzecią Drogę. PiS zająć wśród wyborców w tym wieku dopiero piąte miejsce, po Konfederacji.

Reklama

- Jeszcze Polska nie zginęła - skomentował na Facebooku swoje zdjęcie kolejki na Jagodnie Adam Zawada, były wiceprezydent Wrocławia.




 


 


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości