Reklama

Gratka dla pasażerów i miłośników: oficjalna prezentacja nowoczesnych pociągów [27.08.2022]

26/08/2022 10:45

Najnowszy pociąg Kolei Dolnośląskich jeździ pomiędzy Wrocławiem i Jelczem-Laskowicami od 18 sierpnia. A dla miłośników kolei, ale przede wszystkim osób, które na co dzień będą korzystały z nowych Elfów 2 na linii aglomeracyjnej, regionalny przewoźnik zaplanował oficjalną prezentację.

Przypomnijmy, że na wyremontowanej linii kolejowej nr 292, urząd marszałkowski wraz z Kolejami Dolnośląskimi w porozumieniu z gminami otworzył w grudniu ubiegłego roku pierwsze połączenie aglomeracyjne. Pociągi jeżdżą pomiędzy Wrocławiem Głównym a Jelczem-Laskowicami zatrzymując się na stacjach:



Wrocław Mikołajów,
Wrocław Szczepin,
Wrocław Nadodrze,
Wrocław Sołtysowice,
Wrocław Kowale,
Wrocław Popiele,
Wrocław Swojczyce,
Wrocław Strachocin,
Wrocław Wojnów,
Wrocław Wojnów Wschodni,
Dobrzykowice Wrocławskie,
Nadolice Małe,
Nadolice Wielkie,
Chrząstawę Wielką,
Jelcz Miłoszyce.

Nowo zakupione pociągi Elf 2 miały pojawić się na tej linii od 1 września tego roku, ale Kolejom Dolnośląskim udało się przyspieszyć procedury i składy jeżdżą od 18 sierpnia.


Kolejowe święto w Jelczu-Laskowicach rozpocznie się w sobotę, 27 sierpnia… we Wrocławiu. Ze stacji Wrocław Główny Elf 2 wyjedzie o godz. 12.51. O godz. 13 rozpocznie się otwarte wydarzenie w Jelczu-Laskowicach. Na imprezie nie zabraknie atrakcji dla dzieci, pokazów ratowników, a przede wszystkim zwiedzania nowoczesnego pojazdu, który na peron 5 w Jelczu-Laskowicach wjedzie o godz. 13.30. Odjazd w kierunku Wrocławia zaplanowany jest na godz. 15.30. W części oficjalnej zaplanowano konferencję z udziałem Krzysztofa Maja z zarządu województwa dolnośląskiego i Bogdana Szczęśniaka, burmistrza Jelcza-Laskowic.

Reklama

Pięcioczłonowe pociągi elektryczne Elf 2 produkowane przez firmę Pesa Bydgoszcz mają długość około 90 metrów. Na pokład mogą zabrać 540 pasażerów, miejsc siedzących jest 250. Składy są klimatyzowane, mają wi-fi, defibrylator i miejsca do przewozu rowerów. Mogą jeździć z prędkością do 160 km/h.


Koleje Dolnośląskie kupiły łącznie 25 takich pociągów za ponad 700 mln zł. Pierwszych 13 pociągów będzie pojawiało się na Dolnym Śląsku do roku 2023. Następnych 12 przyjedzie między czerwcem a listopadem 2024 r.


k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości