Reklama

Hala Stulecia areną VI Olimpiady gimnazjalistów "Asy Zdrowia"

01/06/2017 11:24

7 czerwca w Hali Stulecia uczniowie wrocławskich szkół będą mieli możliwość wzięcia udziału w obchodach Dnia Sportu połączonego z VI Olimpiadą "Asy Zdrowia". Głównym celem tego wydarzenia jest promocja aktywności fizycznej wśród uczniów, a także propagowanie wybranych dyscyplin sportowych.

Uczestnicy będą mieli możliwość rywalizowania aż w 10 dyscyplinach sportowych, takich jak: street soccer, koszykówka, przeciąganie liny, dwa ognie, tchoukball, unihokej, bule, sumo, ringo oraz ergowiosła! Organizatorzy przygotowali też mnóstwo dodatkowych atrakcji - quizy żywieniowe, gry planszowe i edukacyjne, treningi sztuk walki czy naukę akrobacji!

Tegoroczną nowością dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będzie gra terenowa "Orientuj się na sportowo". Przeprowadzona będzie na terenie Hali Stulecia i w jej okolicy. Gra rozpocznie się od krótkiego treningu, podczas którego trenerzy wytłumaczą jak prawidłowo czytać mapę oraz zapoznają z obowiązującymi zasadami. Następnie zawodnicy drużynowo wyruszą w trasę z mapą. Za każdy odnaleziony punkt zawodnicy otrzymują punkty zliczane w puli.

Na najbardziej aktywnych i zaangażowanych uczestników Dnia Sportu czekają atrakcyjne nagrody, ponieważ w ramach akcji "Zbieraj punkty, łap nagrodę" wszyscy - zarówno zawodnicy, kibice, jak i nauczyciele - w zamian za swoją aktywność będą mogli otrzymać upominki.

Początek zawodów we wtorek - 7 czerwca - o godzinie 10. Szczegółowe informacje w regulaminie imprezy.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości