Reklama

Jak z powodzeniem wystartować z mikrofirmą? [WIDEO]

06/08/2019 12:51

Dietetyka jest jego pasją, dlatego postanowił założyć gabinet dietetyczny w Kłodzku. Nie zniechęcił go brak wystarczającej sumy pieniędzy na kupno lokalu - postanowił powalczyć o dodatkowe środki na własny biznes. Przekonuje, że dieta, zioła i suplementy potrafią niejedokrotnie zdziałać więcej niż leki.

Ireneusz Chmiel prowadzi gabinet dietetyczy przy ul. Grunwaldzkiej 1C/1 w Kłodzku od blisko trzech lat. Pacjentom radzi, jak się zdrowo odchudzać, układa indywidualne diety, prowadzi diagnostykę i przeprowadza zabiegi wyszczuplające. Ma 29 lat.


Gabinet Zdrowa Caloria to połączenie dietetyki klinicznej, sportowej i estetycznej. Jego działalność skupia się na planowaniu żywienia dla ludzi zdrowych i chorych, podczas ciąży i laktacji, dzieci i młodzieży, ludzi starszych oraz osób aktywnych fizycznie. Bierze pod uwagę analizę składu ciała, nietolerancje pokarmowe, a także mikroflorę i stan jelit. 

Reklama

- Ważne, by pacjent przed pierwszą wizytą chociaż przez kilka dni prowadził dzienniczek żywieniowy i by skompletował wyniki badań. Później dostaje ode mnie plan diety, której powinien przestrzegać możliwie jak najwierniej. Zalecam wizyty kontrolne, które pokażą, czy idziemy w dobrym kierunku, czy też konieczne są modyfikacje jadłospisu - mówi Ireneusz Chmiel.


Naturalne formy terapii


Z usług dietetyków korzysta coraz więcej Polaków. Większość z zalecenia lekarza lub w celu zrzucenia zbędnych kilogramów, ale nie tylko. Coraz częściej ludzie chcą zacząć świadomie się odżywiać. To daje duża gwarancję, że biznes taki jak gabinet dietetyczny to dobra inwestycja w przyszłość. 

Reklama

- Dieta i zmiana stylu życia w większości przypadków przynoszą spektakularne efekty. Czasami jednak potrzeba wesprzeć się innymi formami terapii, a jedną z nich są zioła. Bardzo często mieszanki ziołowe wykazują lepsze działanie aniżeli leki syntetyczne, nie dając tylu skutków ubocznych. Jestem absolutnym zwolennikiem naturalnych form terapii, dlatego zdecydowałem się poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. Dzięki temu patrzę na człowieka w sposób holistyczny - dodaje Chmiel.



Realizacja marzeń o własnym biznesie nie byłaby możliwa, gdyby nie pożyczka z Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju, którą wziął na zakup lokalu, który wcześniej tylko wynajmował. O tym, że będzie dietetykiem, wiedział praktycznie od zawsze.

Reklama

- Relatywnie wcześnie, bo już kończąc szkołę podstawową, byłem ukierunkowany zawodowo i wiedziałem, czym chcę zajmować się w przyszłości. Od zawsze uwielbiałem gotować, dlatego podjąłem edukację w Technikum Żywienia - mówi Ireneusz Chmiel.


Później przyszedł czas na studia na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie (Collegium Medicum) na kierunku dietetyka, ze specjalizacją z dietetyki klinicznej, a następnie na studia magisterskie z pedagogiki zdrowia z psychodietetyką oraz studia podymplomowe. Regularnie bierze udział w konferencjach naukowych. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości