Reklama

Jesienne spotkanie z ptakami. Bezpłatne warsztaty ornitologiczne w ogrodzie botanicznym

25/08/2021 12:36

Szczygieł, jerzyk, kowalik, sikorka modra czy dzwoniec – to gatunki ptaków, które możemy obserwować jesienią w naszych ogrodach i parkach. Jak wyglądają i jak pomóc im przetrwać zimę? Na te pytania odpowiedzą ornitolodzy z Uniwersytetu Wrocławskiego w czasie „Jesiennego spotkania z ptakami” w Ogrodzie Botanicznym.

„Jesienne spotkanie z ptakami” już po raz szósty w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Bezpłatne warsztaty ornitologiczne są skierowane do dorosłych i do dzieci. Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy kupić bilet wstępu do ogrodu botanicznego.


Tegoroczna edycja odbędzie się 5 września, w godzinach 9:00-14:30. Warsztaty będą podzielone na trzy bloki tematyczne, rozpoczynające się kolejno o godz. 9:00, 11:00 i 13:00:


•       Obserwacje ptaków przy karmniku


•       Łapanie ptaków w sieci ornitologiczne i ich obrączkowanie

Reklama

•       Spacer po ogrodzie w poszukiwaniu ptasich gniazd


Każdy blok trwa 1,5 godziny. Maksymalna liczba uczestników w grupie to 11-12 osób. Mile widziane, aby uczestnicy wzięli ze sobą własne lornetki.


Ponadto dowiemy się, czym karmić oraz jakie rośliny sadzić, aby zaprosić ptaki do ogrodu. Dla dorosłych i dla dzieci przewidziane są również konkursy z nagrodami.


Zajęcia poprowadzą ornitolodzy z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.


Na warsztaty można zapisać się do 3 września 2021 r. drogą mailową pod adresem [email protected] lub telefonicznie (71) 322 59 57, numer wewnętrzny 14.


Karolina Stachera

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości