Reklama

Koncerty, warsztaty i spotkania. Zbliża się Noc Księgarń

17/09/2019 12:38

Spotkania autorskie, koncerty, całonocne czytanie książek, warsztaty literackie i konkursy to tylko część wydarzeń, która odbędzie się w piątek, 20 września. Po zmroku rozpocznie się pierwsza edycja Nocy Księgarń.

We Wrocławiu do akcji włączyło się siedem księgarń. Wydarzenia odbędą się w Tajnych Kompletach, księgarni Niskie Łąki, Cocofli, księgarni Edycja Św. Pawła, Antykwariacie im. A. Jaworskiego i księgarni w Muzeum Pana Tadeusza. W ramach Nocy odbędzie się też otwarcie nowej księgarni w gmachu Muzeum Narodowego.

W księgarni Tajne Komplety ukrytej w Przejściu Garncarskim nocna zabawa zacznie się o godz. 19 od “spotkania” z poetką i rockmenką Patti Smith. O jej twórczości opowiadać będzie Hanna Główka.

Godzinę później o tym, jak nie marnować jedzenia i żyć w duchu zero waste opowie autorka reportażu “Na marne” Marta Sapała.  

W następnej kolejności na gości czekać będzie czytanie i performance dźwiękowy Łukasza Platy (UZS, Przepych) i koncert trójmiejskiego duetu Gdańsk Necropolitan Orchestra.

W księgarni Niskie Łąki, znajdującej się w Narodowym Forum Muzyki, program otwierają warsztaty literacko-muzyczne dla dzieci inspirowane książką "Tańcz, Córko Księżyca!". Później dla starszych dzieci planowane są zajęcia z tworzenia filozoficznych kolaży w oparciu o teksty znanych dzieł literackich, a na zakończenie wieczoru – wykład dr Roberta Zontka pt. “Od humanistycznego zagłuszacza po Philipa Glassa. Krótka historia muzyki filmowej”.

Antykwariat im. A. Jaworskiego z ulicy Kuźniczej zaprosi małych i dużych gości na głośne czytanie fragmentów książek Hugh Loftinga z serii o Doktorze Dolittle, w trakcie którego odbędzie się także quiz literacki z nagrodami książkowymi.

Cocofli - books art cafe wine bar proponuje z kolei inaugurację cyklu spotkań z ilustratorami i otwarcie wystawy grafik, a także rozstrzygnięcie konkursu "Dlaczego czytam książki?". Dodatkowo na gości czekać będą rabaty i upominki.

Księgarnia Edycja Św. Pawła rozpoczyna świętowanie Nocy Księgarń z grą "Królestwo" I innymi planszówkami oraz czytaniem bajek wydanych przez Edycję Św Pawła połączonym z rozmową na ich temat. Na zainteresowanych czekać będzie tego wieczoru gra w "Klasztorne Kalambury", ogłoszenie zwycięzców wszystkich rozgrywek, wręczenie nagród i poczęstunek towarzyszący rozmowom do późnej nocy.

W księgarni w Muzeum Pana Tadeusza przy Rynku planowane jest natomiast spotkanie z laureatem Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, którego poznamy 15 września.

W tym roku nominowani są: Olga Hund za "Psy ras drobnych" (Ha!art), Katarzyna Pochmara-Balcer za "Lekcje kwitnienia" (Nisza), Jakub Tabaczek za "Czytajcie, co jest Wam pisane" (Mamiko), Anna Wiśniewska-Grabarczyk za "Porzeczkowego Josefa" (Anagram) oraz Łukasz Zawada "Fragmenty dziennika SI" (Nisza). Spotkanie poprowadzi Maria Marszałek.

Tego wieczoru otwarta zostanie też nowa księgarnia we Wrocławiu, która będzie działała w gmachu Muzeum Narodowego. Uroczyste otwarcie rozpocznie się o 18 spotkaniem z Barbarą Banaś, autorką publikacji "W pogoni za kolorem”, po nim planowane jest nocne oprowadzanie kuratorskie po wystawie "W pogoni za kolorem. Szkła Jerzego Słuczan-Orkusza" i spotkanie z Joanną Mielewczyk, autorką książki "Kamienice. Opowieści przedwojennych mieszkańców Wrocławia"

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Nocy Księgarń jest bezpłatny. Pełny program na stronie www.nocksiegarn.pl.
 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości