Reklama

Kończy się remont torowiska na Hallera. Na trasę wracają tramwaje

03/12/2021 16:06

Tramwaje z wyremontowanego torowiska na alei Hallera będą korzystały od poniedziałku, 6 grudnia. Prace były kontynuacją inwestycji z poprzedniego roku. Łącznie MPK wyremontowało tam 1350 metrów torowiska. Na wiosnę się zazieleni.

W ciągu alei Hallera MPK realizowało tej jesieni jednocześnie trzy inwestycje. Największa z nich to remont torowiska na odcinku od skrzyżowania z ul. Mielecką do ul. Powstańców Śląskich. Obejmowała ona m.in. wymianę 750 metrów torowiska, jego podbudowy oraz remont przejść dla pieszych.


W ramach pozostałych dwóch inwestycji zrealizowanych na al. Hallera MPK wymieniło rozjazdy od strony ul. Powstańców Śląskich i od strony ul. Grabiszyńskiej. Zostały one wyposażone w nowe, zdalnie sterowane zwrotnice z systemem ogrzewania i odwodnienia. Dzięki temu przewoźnik ograniczy ryzyko awarii i zwiększy niezawodność komunikacji tramwajowej w tej części miasta.

Reklama

Od 6 grudnia planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowej 20, 70 i 74. Tramwaje linii 70 zostaną skierowane do przystanku FAT przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera, trasa tramwajów linii 74 zostanie skrócona do przystanku FAT, a „dwudziestka” wróci na stałą trasę przejazdu w relacji Leśnica – Oporów – Leśnica przez aleję Hallera. Kursy okresowej linii autobusowej 720 zostaną natomiast zlikwidowane.


mgo/mat. pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości