Reklama

Kooperacja wodno-żużlowa. Aquapark Wrocław sponsorem największych gwiazd Betard Sparty!

07/06/2021 12:33

Betard Sparta Wrocław ma w składzie czołowych zawodników nie tylko PGE Ekstraligi, ale i cyklu Speedway Grand Prix, czyli indywidualnych mistrzostw świata. Artiom Łaguta, Maciej Janowski i Tai Woffinden, bo o nich rzecz jasna mowa, oprócz wspólnego klubu, mają od teraz również wspólnego sponsora. Podpisali umowę z wrocławskim aquaparkiem.

Janowskiego oraz Woffindena we Wrocławiu nikomu przedstawiać nie trzeba. Jeżdżą dla Betard Sparty od wielu lat i są praktycznie ikonami tego klubu. Artiom Łaguta z kolei do WTS-u dołączył przed trwającym sezonem, jako jeden z czołowych zawodników ligi. Trójka ta miała przyczynić się do wywalczenia przez Spartan pierwszego od 2006 roku złotego medalu PGE Ekstraligi. Póki co misja idzie dobrze, bowiem po 8 kolejkach Sparta przewodzi w tabeli.


Ci trzej zawodnicy pojadą także w prestiżowym cyklu Speedway Grand Prix. Choć tam rzecz jasna reprezentują sami siebie, całą trójkę połączy wspólny sponsor, jakim został Aquapark Wrocław. Wedle umowy podpisanej do końca 2021 roku, logotyp tego obiektu pojawi się na kevlarach zawodników, na ich motocyklach, a także w parku maszyn. W ramach umowy Łaguta, Woffinden oraz Janowski będą mogli do woli i bez przeszkód korzystać z usług Aquaparku, w celu przygotowań do meczów. Co zresztą tak czy inaczej często czynią wraz z resztą drużyny, bowiem baseny sportowe oraz rekreacyjne, siłownia, strefa fitness czy saunarium są bardzo przydatne przy regeneracji, rehabilitacji i budowaniu formy.

Reklama

- Cieszymy się, że wrocławski Aquapark będzie ściśle współpracował z trzema wybitnymi zawodnikami, których zmagania możemy śledzić nie tylko w polskiej lidze żużlowej, ale także na arenie międzynarodowej. Cykl Grand Prix śledzi dziesiątki tysięcy kibiców na trybunach oraz setki tysięcy przed telewizorami, dlatego tym bardziej nam miło, że zawodnicy związani z Wrocławiem będą promować nasz park wodny, ale także miasto Wrocław w Europie. Mam nadzieję, że z naszą pomocą, każdy z nich będzie osiągał sukcesy i sięgnie po to najważniejsze trofeum, czyli tytuł indywidualnego mistrza świata – powiedział prezes Wrocławskiego Parku Wodnego S.A. Grzegorz Kaliszczak.


Cykl Speedway Grand Prix w tym roku zaczyna się w piątek 16 lipca. Pierwsza runda (oraz druga dzień później) odbędzie się w stolicy Czech, Pradze. Do Wrocławia na Stadion Olimpijski SGP zawita z kolejnymi dwiema rundami dokładnie 2 tygodnie później (30-31 lipca).

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości