Niekończące się korki, awantury i przepychanki, przepełnione autobusy - mieszkańcy Jagodna mają już dość. Przejazd przez ul. Drabika jest prawie niemożliwy, kierowcy jeżdżą po chodniku, stwarzając zagrożenie dla pieszych - alarmują czytelnicy.
Potężne korki i zatłoczone autobusy to na Jagodnie to chleb powszedni. Tym razem czara goryczy przelała się u zamieszkujących ul. Drabika.
- Zatory potrafią czasem trwać do godziny, jeżeli byłaby potrzeba przejazdu służb, np. pogotowia czy straży pożarnej - jest to po prostu niemożliwe. Nie wspominając już o notorycznie niszczonym pasie zieleni, wielokrotnych otarciach samochodów, awanturach - informują nasi czytelnicy.
Kluczowym problemem ma być znak „zakaz postoju”, który dotyczy tylko wybranych godzin. Największe korki tworzą się jednak po godz. 18:00, kiedy zakaz przestaje obowiązywać.
Niektórzy niecierpliwi kierowcy decydują się nawet na jazdę po chodniku! Stwarza to poważne niebezpieczeństwo dla pieszych, szczególnie, gdy coraz szybciej robi się ciemno.
- Jagodno wciąż się rozrasta, planowane są tam nowe inwestycje - wprowadzenie zakazu postoju bez ograniczonych godzin choć trochę ułatwiłby komunikację na i tak już zatłoczonym osiedlu - mówią mieszkańcy.
Straż Miejska często interweniuje w tym rejonie.
- Kontrolujemy ulice Drabika, Komedy, Kajdasza - od lipca przeprowadzono 191 kontroli. Są to ulice bezpośrednio związane z dojazdem na Jagodno. Od lipca na nieprawidłowo parkujących na tych ulicach kierowców nałożono 174 mandaty na kwotę 15 500 zł, wszczęto 108 postępowań w związku z ujawnionymi wykroczeniami, na ul. Drabika wystawiono 78 mandatów na kwotę 8 600 zł - przekazał portalowi tuwroclaw.com Waldemar Forysiak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Wrocławia.
Aktualnie patrole wysyłane są tam dwa razy dziennie - przed i po południu. Kary dla kierowców nie są jednak zbyt dotkliwe - najczęściej kończy się na mandacie w wysokości 100 zł oraz 1 punkcie karnym.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze