Reklama

Koszykarski Śląsk traci cennego gracza. Mateusz Szlachetka odchodzi z WKS-u

14/06/2021 15:37

Niedobre wieści dla kibiców koszykarskiego Śląska. Wybrany przez fanów w głosowaniu odkryciem sezonu 2020/21 Mateusz Szlachetka nie będzie dłużej zawodnikiem WKS-u. Młody rozgrywający przeniesie się do Trefla Sopot.

Szlachetka koszykarzem wrocławian został w listopadzie 2020 roku. Śląsk miał wówczas nieco problemów z kontuzjami i sprowadził 21-latka z GTK Gliwice. Jednak wysoki jak na rozgrywającego (197 cm) zawodnik pokazał więcej niż można się było spodziewać. W większości spotkań spędzał na parkiecie po kilkanaście minut, czasem nawet więcej, dobrze uzupełniając się ze Strahinją Jovanoviciem. Rozkwit jego talentu nastąpił jednak przede wszystkim w fazie play-off. Praktycznie w każdej z rywalizacji, z Treflem, Zastalem Zielona Góra czy Legią miał przynajmniej jeden mecz z dwucyfrową liczbą punktów. Najwięcej przeciwko zielonogórzanom, aż 15. Na dodatek często były to punkty w ważnych momentach. Łącznie w 30 meczach na boisku spędzał średnio ponad 16 minut i zdobył w sumie 171 pkt dla Śląska. Kibice mogli więc mieć nadzieję, że ze Szlachetki będzie w następnym sezonie jeszcze więcej uciechy.


No cóż, może faktycznie będzie, ale niestety już nie dla Śląska. Szlachetka miał w kontrakcie opcję przedwczesnego rozwiązania umowy i zrobił to, korzystając z oferty Trefla Sopot. To właśnie dla klubu z Trójmiasta będzie grał w sezonie 2021/22.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości