Reklama

Ktoś niszczy i kradnie latarnie z wrocławskich parków

03/08/2018 14:48

Najwidoczniej nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni z oświetlania miejskich parków. Tylko w tym tygodniu z Parku Tysiąclecia zniknęło 9 słupów oświetleniowych. Wcześniej miasto odnotowało przypadki niszczenia lamp w Parku Grabiszyńskiej.

– Jest taka komedia „Hydrozagadka”, tam woda ginęła, a u nas giną latarnie. Nie wiedzieć czemu, ale ktoś upodobał sobie likwidację dużych 3-metrowych słupów – mówi Bartłomiej Świerczewski z Biura Partycypacji Społecznej UM Wrocławia, zwracają uwagę na problem ginących latarni.


Tylko w tym tygodniu wrocławski magistrat odnotował zniknięcie 9 słupów oświetleniowych z Parku Tysiąclecia. Wcześniej doszło do dewastacji kilku nowostawianych lamp w Parku Grabiszyńskim, gdzie przecięte zostały kable zasilające oraz bednarki.

Reklama

– To są działania, nie można ich nazwać inaczej, z pogranicza idiotyzmu – komentuje Jacek Mól , dyrektor Z arządu Zieleni Miejskiej, który nadzoruje wrocławskie parki .


Wszystkie przypadki dewastacji parkowego oświetlenia zostały zgłoszone policji. Do tej pory nie udało się schwytać osób, które odpowiedzialne są za niszczenie instalacji.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości