Reklama

Magistrat podpowiada, co zrobić z żywą choinką po świętach

30/12/2018 13:55

Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu apeluje, by nie wyrzucać świątecznych drzewek zaraz po tym, jak uznamy, że już są nam niepotrzebne. Choinki, które zachowały korzenie, mogą trafić do ogrodu lub znaleźć nowego właściciela.

Zarząd Zieleni Miejskiej, wspólnie z czterema Radami Osiedli: Maślice, Psie Pole – Zawidawie, Tarnogaj i Lipa Piotrowska, wkrótce uruchomi cztery punkty wymiany świątecznych drzewek.


Swoją choinkę można przynieść w niedzielę, 13 stycznia:
➡ na skwer przy Rondzie Lotników Polskich (Psie Pole) - w godz. 11-13
➡ na teren przy siedzibie RO Lipa Piotrowska, ul. Tymiankowa - w godz. 12-14
➡ przed zespół szkolno-przedszkolny nr 12 przy ul. Suwalskiej (Maślice) - w godz. 13-15
➡ na pętlę tramwajową przy ul. Gazowej (Tarnogaj) - w godz. 13-15,

Reklama

Będzie tam mogła znaleźć nowego właściciela. Rady osiedla zapewnią gorące napoje, a ZZM da przyjmującym choinki wskazówki dotyczące pielęgnacji drzewek.


- Jest też inny sposób: zróbcie choince zdjęcie, umieśćcie je w poście na Zielony Wrocław z hashtagiem #mojedrzewo i informacją, że chcecie oddać choinkę do posadzenia, poczekajcie na komentarz osoby zainteresowanej i umówcie się na przekazanie choinki. Pamiętajcie: aby choinka przyjęła się w gruncie, musi mieć korzenie, nie może przebywać zbyt długo w ciepłym pomieszczeniu i nigdy przy kaloryferze - mówi Aleksandra Zienkiewicz, starsza specjalistka ds. PR w Zarządzie Zieleni Miejskiej. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości