Dziś, w samo południe przez centrum Wrocławia przeszła Manifa 2023. To coroczny pochód w obronie praw kobiet.
Tegoroczna wrocławska Manifa nie miała hasła przewodniego, bo - jak podkreślają jej organizatorzy (Strajk Kobiet Wrocław, Kultura Równości, Centrum Praw Kobiet i Podwórkowa Samba Wrocław), ubiegłoroczne tematy pochodów w obronie praw kobiet są nadal aktualne. Wydarzenie to organizowane jest co rok w różnych polskich miastach już od 23 lat.
Marsz rozpoczął się pod Pręgierzem, następnie uczestnicy przeszli ul. Oławską, Kazimierza Wielkiego i Ruską. W demonstracji udział wzięło ok. 150 osób.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze