Reklama

Mieszkaniec Księgarskiej zadymił osiedle. Palił w piecu miałem i odpadami [ZDJĘCIA]

22/12/2018 19:04

Mieszkaniec, który w ubiegły wtorek zadymił wrocławskie osiedle Widawa, został ukarany mandatem. Ekopatrol straży miejskiej, który zjawił się w mieszkaniu stwierdził, że w piecu do centralnego ogrzewania spalane są tam odpady budowlane, a także zakazany miał węglowy.

Do kontroli w jednym z mieszkań na osiedlu Widawa doszło po tym, jak patrol straży miejskiej zauważył kłęby dymu nad osiedlem. Szybko udało się ustalić, że ciemny dym unosi się z komina domu przy ulicy Księgarskiej.


Podczas kontroli strażnicy stwierdzili, że właściciel spalał w piecu miał węglowy, odpady oraz klejone kostki wiórowe.


Przypomnijmy, że zgodnie z polskimi przepisami za spalanie śmieci w piecu grozi mandat do 500 zł.


Zdaniem ekspertów niska emisji, w tym spalanie odpadów jest główną przyczyną smogu we Wrocławiu.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości