Reklama

Mikołajowe bieganie w parkrun Wrocław

06/12/2016 02:24

W mikołajkowej edycji biegu parkrun we Wrocławiu wzięło udział 66 biegaczy, a czterech z nich startowało po raz pierwszy w naszym mieście.

Parkrun to cotygodniowe biegi, organizowane nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. W każdą sobotę, niezależnie od pogody, wszyscy chętni mogą zmierzyć się z dystansem pięciu kilometrów, mając przy tym mierzony czas. Jest to całkowicie darmowe, warunkiem jest tylko wcześniejsza rejestracja w serwisie parkrun oraz przyniesienie WYDRUKOWANEGO kodu uczestnika. We Wrocławiu biegi odbywają się w soboty o godzinie 9 przy Jazie Opatowickim, a trasa biegu wiedzie nadodrzańskimi wałami. Aby wystartować w pięciokilometrowym biegu, należy wcześniej zarejestrować się na stronie www.parkrun.pl. Na mecie uczestnicy otrzymują specjalne, zwrotne tokeny, które umożliwiają odmierzenie czasu.

3 grudnia w biegu wzięło udział 66 biegaczy, a najlepszy okazał się Piotr Kaczmarski, który wygrał z czasem 18:30. Czterdzieści sekund po nim na metę wpadł Piotr Bartula, a na najniższym stopniu podium stanął Przemysław Tyczyński (19:28). Najszybsza z pań - Agnieszka Hawron - uporała się z dystansem 5 kilometrów w 24 minuty i 5 sekund. Czterech zawodników po raz pierwszy uczestniczyło w imprezie parkrun Wrocław, a aż dziesięciu spośród wszystkich biegaczy poprawiło swój rekord życiowy. W pierwszym grudniowym parkrunie wzięło udział 51 panów i 15 pań.

Przypomnijmy, że w sobotę odbyła się zbiórka artykułów dla dzieci z Przylądka Nadziei (Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową), które mogą umilić im pobyt w szpitalu i przenieść choć na chwilę w krainę kolorowej wyobraźni. Zbierano artykuły papiernicze takie jak bloki rysunkowe, kredki, flamastry, farby, pędzle, kolorowanki, wycinanki, bibuła, naklejki, plastelina, modelina oraz puzzle i zabawki. Podarunki zostaną przekazane organizatorom akcji we wtorek, 6 grudnia o godzinie 20 w Parku Południowym pod pomnikiem Chopina. Oczywiście nie zabraknie także wspólnej przebieżki. Osoby, które nie mogły pojawić się na biegu parkrun 3 grudnia, a chciałyby włączyć się do akcji pomocy dzieciom, mogą jeszcze osobiście przynieść rzeczy dla dzieci właśnie we wtorek.

Chcesz wziąć udział w biegu parkrun i zmierzyć się z pięcioma kilometrami? Nie zwlekaj, zarejestruj się na www.parkrun.pl i stań na starcie już 10 grudnia!


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości