Reklama

Milionowe granty dla naukowców z Politechniki Wrocławskiej

28/08/2019 13:58

Są już wyniki dziesiątej edycji programu „Lider” organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Liderem tegorocznej edycji konkursu są naukowcy z Politechniki Wrocławskiej, którzy uzyskali najwięcej grantów.

Konkurs ma charakter elitarny i mogą w nim brać udział przedstawiciele różnych dziedzin naukowych. Jest adresowany do młodych naukowców chcących zdobyć doświadczenie w kierowaniu realizacją projektu badawczego oraz podnieść swoje kompetencje w samodzielnym budowaniu, zarządzaniu oraz kierowaniu własnym zespołem badawczym.


W rozstrzygniętej właśnie dziesiątej edycji konkursu dofinansowanie w wysokości 60 mln zł otrzymało w sumie 42 naukowców. Maksymalna wysokość dofinansowania wynosiła 1,5 mln zł.

Reklama

Najwięcej laureatów pracuje na Politechnice Wrocławskiej. Łącznie na swoje badania uzyskali rekordowe 10 mln zł. zł. Są to:




Dr inż. Magdalena Żuk (Wydział Mechaniczny), temat: „eMotion - komputerowy system wspomagania treningu i rehabilitacji z zastosowaniem technologii śledzenia ruchu i wirtualnej rzeczywistości”, kwota dofinansowania: 1 500 000 zł;




Dr inż. Paweł Sokołowski (Wydział Mechaniczny), temat: „Ultramizer - system wytwarzania materiałów proszkowych z użyciem atomizacji ultradźwiękowej”, kwota dofinansowania: 1 499 750 zł;

Reklama



Dr inż. Aleksandra Małachowska (Wydział Mechaniczny), temat: „Otrzymywanie precyzyjnych struktur z wykorzystaniem proszków na bazie żelaza”, kwota dofinansowania: 1 498 750 zł;




Dr inż. Grzegorz Lesiuk (Wydział Mechaniczny), temat: „Nowa generacja hybrydowych prętów kompozytowych do zbrojenia betonu i gruntu”, kwota dofinansowania: 1 494 400 zł;




Dr inż. Demis Pandelidis (Wydział Inżynierii Środowiska), temat: „Wysokoefektywna jednostka wentylacyjno-klimatyzacyjna”, kwota dofinansowania: 1 477 500 zł;

Reklama



Dr inż. Marcin Kaszuba (Wydział Mechaniczny), temat: „Opracowanie innowacyjnej metody zwiększenia trwałości narzędzi kuźniczych przez dobór optymalnych parametrów hybrydowego procesu napawania z azotowaniem wspomagany modelowaniem numerycznym warstwy wierzchniej”, kwota dofinansowania: 1 366 004,08 zł;




Dr inż. Agata Kirjanów-Błażej (Wydział Elektroniki), temat: „Innowacyjne urządzenie diagnostyczne do pomiaru grubości taśm przenośnikowych w ruchu wykorzystywanych w transporcie poziomym”, kwota dofinansowania: 1 259 468,75 zł.




bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości