Reklama

Nabór uzupełniający do wrocławskich szkół średnich. Ostatni dzień rekrutacji

05/08/2021 00:13

W pierwszym naborze do szkół ponadpodstawowych dostało się prawie 6 tysięcy uczniów. Na pozostałych, którym nie udało się zakwalifikować, czeka jeszcze 1114 wolnych miejsc. Nabór uzupełniający do wrocławskich szkół średnich kończy się w czwartek, 5 sierpnia o godzinie 15:00.

W poniedziałek, 2 sierpnia ruszył nabór uzupełniający do szkół ponadpodstawowych we Wrocławiu. Jak wynika z danych Urzędu Miejskiego Wrocławia, wolnych miejsc w placówkach będzie teraz szukać 887 uczniów. 687 z nich to kandydaci zakwalifikowani w pierwszym naborze, którzy nie potwierdzili chęci nauki w tych placówkach.


– Jest to zbieżne z naszymi kalkulacjami – mówi Ewa Szczęch, dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu. – Dlatego tak ważny jest ten etap potwierdzania zamiaru nauki. Każdego roku z tej możliwości rezygnuje kilkaset osób. Często to uczniowie z miast w regionie, dla których aplikowanie do wrocławskich szkół jest swoistym sprawdzianem umiejętności. Gratulujemy tym, którzy już się dostali do wymarzonej szkoły. Trzymamy kciuki za tych, którzy teraz będą finalizować ten proces – dodaje.

Reklama

Uczniowie, którzy nie zakwalifikowali się w pierwszym naborze, do czwartku, 5 sierpnia do godziny 15:00 mogą składać podania do szkół, w których zwolniły się miejsca. Listy przyjętych komisje rekrutacyjne ogłoszą 16 sierpnia.


Szczegółowe informacje na temat drugiego naboru wraz z listą dostępnych miejsc znajdują się na stronie rekrutacji.


ks/mat. prasowe

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości