Reklama

Narodowe Forum Muzyki uczci pamięć Krzysztofa Pendereckiego w rocznicę jego śmierci

29/03/2021 13:58

W poniedziałek, 29 marca, mija dokładnie rok od śmierci wybitnego polskiego kompozytora oraz dyrygenta Krzysztofa Pendereckiego. Jego pamięć uhonorować postanowiło wrocławskie Narodowe Forum Muzyki, które tego dnia zaprezentuje poświęcony twórczości artysty koncert.

Krzysztof Penderecki bez wątpienia należał do najwybitniejszych polskich kompozytorów drugiej połowy XX wieku oraz pierwszego dwudziestolecia XXI wieku. Na początku awangardzista, a później twórca dzieł zawierających w sobie zarówno tradycję, jak i inspiracje nowoczesnością. Symfonie, opery, kompozycje kameralne oraz wokalno-instrumentalne, a także wiele innych. Wszystko to pozostawił w swoim dorobku wieloletni rektor i profesor Akademii Muzycznej w Krakowie.


Twórczość Pendereckiego wielokrotnie była oraz będzie prezentowana w Narodowym Forum Muzyki. Nie inaczej będzie w rocznicę jego śmierci. NFM przeprowadzi transmisję online z koncertu "Hommage a Penderecki". Nagranie zarejestrowane zostało na 55. Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantans im Andrzeja Markowskiego, zorganizowanym 11-13 września 2020 roku we Wrocławiu. W programie znalazły się m.in. pieśni na chór mieszany (O gloriosa Virginum, czy Pieśń Cherubinów), a także na orkiestrę smyczkową (choćby Sinfonietta per archi).

Reklama

Transmisja z koncertu zaplanowana jest na poniedziałek, 29 marca, o godz. 19 na fanpage’u NFM na Facebooku, kanale NMF na Youtube oraz na stronie internetowej NFM.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości