Reklama

Niegościnni Kosynierzy - puchar został we Wrocławiu [GALERIA]

16/05/2017 15:42

Kosynierzy Wrocław zwyciężyli w ósmej edycji Silesia Cup, rozgrywanej w miniony weekend na wrocławskich Polach Marsowych. W finale wrocławianie pokonali lacrossistów z Rygi 8:5. W zawodach pań najlepsza okazała się drużyna Hussars Ladies Poznań.

W rywalizacji mężczyzn wzięło udziało osiem zespołów - broniący Pucharu Kosynierzy Wrocław, reprezentacja Łotwy U-20, Korsarze i Przyjaciele, Rotterdam Jaguars, Walkirie Katowice, Old Stary, Knights Cervene Pecky oraz Riga Griffins. W zawodach pań wzięły udział Kosynierki z Wrocławia, Korsarki Trójmiasto, Riga Griffins, Poznań Hussars Ladies oraz reprezentacja Polski U-19.

W znakomitej, majowej pogodzie na Polach Marsowych rozegrano łącznie 32 spotkania. Mężczyźni grali w dwóch grupach, a następnie w półfinałach i finale (równolegle odbyły się mecze o miejsca 5.-8.), natomiast ze względu na mniejszą liczebność, żeńskie zespoły rywalizowały w systemie "każdy z każdym". Komplet czterech zwycięstw wywalczyła ekipa Husarek z Poznania i to ona zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Gospodynie - wrocławskie Kosynierki - przegrały z poznaniankami 3:4 i ostatecznie uplasowały się na drugim miejscu w Silesia Cup 2017.

Pogromców nie znaleźli natomiast Kosynierzy. Wrocławscy lacrossiści pewnie wygrali fazę grupową (8:0 z Jaguars, 7:4 z Łotwą i 14:1 z Korsarzami), a następnie w półfinale pokonali czeskich Rycerzy 12:3. W wielkim finale grali z Riga Griffins i wydawało się, że poniosą pierwszą porażkę w turnieju, bowiem po niezłym początku przegrywali już 2:5. Sygnał do ataku dał Marcin Janiszewski, którzy zdobył gola na 3:5, a kilka chwil później wypracował niezłe sytuacje kolegom. W niedługim czasie gospodarze doprowadzili do remisu. - Było momentami trudno, bo rywal odskoczył, ale cały czas wierzyliśmy w to, że możemy wygrać. Udało nam się podnieść i możemy cieszyć się z kolejnego triumfu - mówił po meczu zawodnik Kosynierów. Wrocławianie zdecydowanie poprawili defensywę i ostatecznie wygrali 8:5, zapewniając sobie kolejne zwycięstwo w Silesia Cup.

Warto dodać, że rozegrano jedno spotkanie "poza konkursem", w którym zmierzyły się młodzieżowe (do lat 20) reprezentacje Polski i Łotwy. Po zaciętym spotkaniu Łotysze zwyciężyli 4:1.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości