Reklama

Niezwykła trasa 2. Biegu Karnawałowego [VIDEO]

01/02/2017 02:44

Już tylko trzy dni zostały do 2. Biegu Karnawałowego. Biegowa karnawałowa zabawa odbędzie się w pięknych okolicznościach przyrody Wielkiej Wyspy z wyjątkową oprawą historyczną Wrocławskiego Węzła Wodnego.

Odra inspiruje Wrocławian na wiele sposobów. Biegaczom jej nurt pozwala wyciszyć się podczas biegu, a okalające ją wały wraz z licznymi mostami stanowią zarówno idealne ścieżki biegowe do codziennych treningów, jak również atrakcyjne tło dla imprez biegowych.

Trasa Biegu Karnawałowego rozpoczyna się wśród uliczek Zacisza, który wraz z innymi osiedlami wschodniego Śródmieścia mieści się na terenie Wielkiej Wyspy. Następnie biegniemy odcinkiem wałów Odry i Kanałów Odrzańskich, które są częścią Wrocławskiego Węzła Wodnego. Dalsza trasa prowadzi przez Most Szczytnicki, z którego można podziwiać znakomite panoramy - zarówno na coraz bardziej zurbanizowaną Oś Grunwaldzką wraz z budowlanymi arcydziełami dawnych epok, jak i na mocno zielone Dorzecze Starej Odry, znajdujące się na trasie naszego biegu. Jego wody piętrzą dwa Jazy: Szczytnicki i Psie Pole, a wraz z Kanałami: Powodziowym, Żeglugowym i Różanka tworzy Szlak Żeglugowy Śródmiejski.



Potem zaś dobiegamy do Mostów Warszawskich, stanowiących wdzięczy obiekt do fotografowania ze względu na atrakcyjną okolicę. Widać z nich szerokie tereny zalewowe przy ciekawie wybrukowanej ulicy Pasterskiej, zwartą zabudowę pierzejową ulicy Galla Anonima, Browar Piastowski przy ul. Jedności Narodowej czy w wieczornej porze łunę światła roztaczaną przez reflektory Stadionu Olimpijskiego. Następnym etapem są Mosty Trzebnickie, z których rozpościera się imponujący widok na rozległe osiedla przy Porcie Miejskim.

Dalej wałem po drugiej stronie rzeki znów kierujemy się na Mosty Warszawskie, a później Mosty Jagiellońskie, pierwsze stalowe przeprawy wybudowane w powojennym Wrocławiu, by ostatecznie dobiec do mety przy Hotelu Gem, z pod którego rozpocznie się kolorowy korowód przebranych biegaczy.

Zapraszamy 4 lutego na Karnawał w Wenecji Północy! Wciąż można się zapisać na bieg!


prochu, źródło: pro-run.pl

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości