Reklama

Nowe centrum handlowe powstanie na północy miasta. Budowa ruszy jeszcze w 2013

30/07/2013 00:00

W połowie przyszłego roku powinno być gotowe centrum handlowe, które stanie przy ul. Kamieńskiego, vis-a-vis szpitala. Rozstrzygnięto już konkurs na projekt obiektu, a jeszcze w tym roku mają ruszyć prace budowlane. - To wyjątkowa lokalizacja. Przeanalizowaliśmy ją pod kątem ilości osób na stałe mieszkających w pobliżu, korzystających z usług obiektów użyteczności publicznej, jak również prowadzonych i planowanych inwestycji deweloperskich w sąsiedztwie - zapewniają przedstawiciele inwestora.

O planach budowy centrum handlowego naprzeciwko szpitala przy ul. Kamieńskiego donosiliśmy już w marcu, gdy inwestor ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej obiektu. W czerwcu konkurs rozstrzygnięto, wzięło w nim udział osiem pracowni, a zwyciężyło trzebnickie Mańczak Studio (w ramach konsorcjum projektowego Block Studio).


 


Przedstawiciele inwestora, spółki ZPO OTIS, podkreślają, że zaprojektowany budynek, złożony z trzech prostych brył, dobrze wpisuje się w otoczenie, dominanta obiektu jest jednoznacznie zaakcentowana, a front efektownie wyeksponowany.

Reklama

 


W centrum ma znaleźć się około 4 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej, także pasaż i pomieszczenia techniczno-sanitarne.


 


- Do dyspozycji klientów będzie około 180 wygodnych miejsc parkingowych zlokalizowanych na posesji - wyjaśnia Paweł Gustaw-Dużej, dyrektor ds. rozwoju i ekspansji w ZPO OTIS.


 


>Zobacz, jak będzie wyglądać centrum handlowe przy Kamieńskiego


 

 


To, co zdaniem inwestora, będzie wyróżniać centrum handlowe na mapie innych obiektów komercyjnych w mieście to wyjątkowa lokalizacja, w bezpośrednim sąsiedztwie wojewódzkiego szpitala specjalistycznego i dolnośląskiego centrum chorób serca, a także tuż przy trasie, którą codziennie pokonują mieszkańcy podwrocławskich miejscowości.

Reklama

 


- Przeanalizowaliśmy ją pod kątem ilości osób na stałe zamieszkujących w otoczeniu, korzystających z usług obiektów użyteczności publicznej, jak również prowadzonych i planowanych inwestycji deweloperskich w sąsiedztwie przedmiotowej lokalizacji. Mamy świadomość, iż ilość osób odwiedzających istniejące obiekty użyteczności publicznej w ujęciu rocznym, to najistotniejszy argument przemawiający na korzyść naszego projektu - dodaje Paweł Gustaw-Dużej.


 


Aktualnie przygotowywany jest wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Prace budowlane powinny ruszyć jeszcze w tym roku, a oddanie obiektu do użytku planowe jest na połowę 2014 roku.

Reklama

 


Trwa już także komercjalizacja - w najbliższym czasie mają zostać sfinalizowane umowy m.in. z siecią sklepów spożywczych, drogerią i apteką.
Tomek Matejuk

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości