Na Dolnym Śląsku ruszyła kolejna edycja projektu „Odłącz się”. Kampania społeczna ma zwrócić uwagę na problem fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonu komórkowego, głównie wśród ludzi młodych.
Działania w ramach akcji „Odłącz się” koordynowane są przez młodzież ze stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk. W jej ramach na terenie całego województwa odbywają się spotkania dla uczniów szkół podstawowych, w ramach których młodzież może dowiedzieć się, jakie skutki może przynieść niekontrolowane używanie smartfonów.
– Podczas zajęć wyjaśniamy objawy i skutki fonoholizmu, mechanizm działania dopaminy, neuroplastyczność mózgu, rolę snu czy sieci społeczne. Warsztaty przeprowadzamy, wykorzystując nowoczesne, często autorskie, metody nauczania – tłumaczy Magdalena Więcek z Młodego Dolnego Śląska.
Stowarzyszenie przygotowało też spoty promujące akcję. Mają one zwracać uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego korzystania z telefonu komórkowego oraz ukazywać jego wpływ na relacje międzyludzkie.
Z uwagi na sytuację epidemiczną w ramach aktualnej edycji projektu warsztaty dla młodzieży będą odbywać się online.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze