Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ostrzega kierowców korzystających z parkomatów w strefie miejskiego parkowania. Na parkomatach pojawiły się fałszywe kody QR z napisem zachęcającym do zeskanowania kodu i dokonania tą metodą płatności za postój w strefie. To oszustwo. Pod żadnym pozorem nie należy skanować tych kodów!
Oznaczenia pojawiły się w ostatnich godzinach na wielu parkomatach na terenie miasta. - Nie nawiązaliśmy współpracy z żadną firmą, która wykorzystywałaby takie metody płatności - informuje ZDiUM. Przedstawiciele Zarządu usuwają fałszywe naklejki i powiadomili o tym oszustwie policję.
Kierowcy parkujący auta w SPP i ŚSPP są proszeni o zachowanie ostrożności i korzystanie wyłącznie z oficjalnych metod płatności za parkowanie.
W parkomatach możemy zapłacić gotówką, kartą płatniczą oraz BLIK-iem. Można płacić również aplikacjami mobilnymi (AnyPark, SkyCash i mPay).
W przypadku zauważenia takiego kodu na parkomacie, należy to zgłosić operatorowi Strefy Płatnego Parkowania pod numerem telefonu 535 252 167 lub e-mailem: [email protected]
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze