Reklama

Panek się poddaje. Popularna wypożyczalnia aut na minuty zawiesza działalność

20/03/2025 08:53

Panek CarSharing - jedna z najpopularniejszych w Polsce sieci wypożyczalni samochodów na minuty - przestaje działać. W samym Wrocławiu miała flotę kilkudziesięciu aut. Będzie je można wypożyczać tylko do 28 marca.

- Zawieszamy usługę na czas nieokreślony z powodów ekonomicznych - ogłosiła firma Panek. - To dla nas trudny moment, bo od wielu lat idea współdzielenia była nam szczególnie bliska, a z samą usługą w tym zakresie wiązaliśmy duże nadzieje. Jednak nie przełożyły się one na realia biznesowe - przyznaje firma.

Panek będzie prowadził już tylko tradycyjne wypożyczalnie aut.

- W 2024 roku usługa Car Sharing wygenerowała zaledwie około 20 proc. naszych przychodów i nie była dla nas wystarczająco zyskowna. Kluczowe powody naszego odejścia od usługi współdzielenia pojazdów to m.in. bardzo wysokie szkody wynikające z nieprawidłowego użytkowania pojazdów, brak ulg dla operatorów oraz rosnące koszty ubezpieczeń dla samochodów współdzielonych - tłumaczy Panek. 

Reklama

Usługa Panek CarSharing została uruchomiona w Warszawie w lipcu 2017 roku, w drugiej połowie 2019 roku dotarła do Wrocławia.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości