Reklama

Pijany kierowca wydmuchał prawie 4 promile. Miał też zakaz prowadzenia pojazdów

12/08/2024 11:08

Mężczyzna, który w Oławie wsiadł za kierownicę samochodu wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Był kompletnie pijany - badanie alkomatem wykazało prawie 4 promile alkoholu. To jeszcze nie koniec. Kierowca miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. 


Wszystko wydarzyło się w piątek, 9 sierpnia br., kilka minut po godzinie 23 na osiedlu Nowy Otok w Oławie. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli osobową skodę.


 
- Podczas kontroli okazało się, że 41-letni kierowca nie powinien w ogóle siadać za kierownicą. Mężczyzna miał niemal 4 promile alkoholu we krwi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalono również, że mieszkaniec powiatu oławskiego ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - relacjonuje oławska policja.
 
Teraz 41-letni kierowca odpowie przed sądem za dwa przestępstwa, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jego samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości