Reklama

Pobiegli dla upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych [GALERIA]

28/02/2017 00:58

Choć Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych wypada dopiero w środę (1 marca), to już w niedzielę w wielu miastach całej Polski odbywały się Biegi Tropem Wilczym, upamiętniające właśnie Żołnierzy Wyklętych. Również we Wrocławiu nie zabrakło takiej imprezy.

Start i meta zlokalizowane były na Stadionie Olimpijskim, a trasa biegu wiodła ulicami Zalesia. Organizatorzy przygotowali trzy dystanse do wyboru - 5 km, 10 km (dwie pięciokilometrowe pętle) oraz symboliczny - 1963 metrów. Pomyślano także o najmłodszych - chętne dzieci rywalizowały w "Biegu Inki" na dystansie 196,3 metra.

Uczestnicy i kibice spotkali się nie tylko ze stricte sportowymi atrakcjami. Dzięki współpracy organizatorów - Stowarzyszenia Pro-Run - ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen biegacze na trasie mogli spotkać jeźdźców na koniach w historycznych mundurach, a grupa rekonstrukcyjna przedstawiała scenkę z obozowiska partyzanckiego. Warto dodać, że wielu żołnierzy ukończyło bieg w pełnym umundurowaniu. Na mecie na biegaczy tradycyjnie czekał odlewany medal, a w skład pakietu startowego wchodziła m.in. koszulka z wizerunkiem Żołnierzy Wyklętych.

Bieg na pięć kilometrów był niezwykle emocjonujący do ostatnich metrów. Ostatecznie zwycięzcą został Kamil Mańkowski, który na metę wpadł po siedemnastu minutach i dwunastu sekundach. Tylko cztery sekundy wolniejszy był Wit Grosicki, a sześć sekund za tryumfatorem przybiegł Konrad Taber. Najszybsza z pań - Julia Ziółkowska - "piątkę" pokonała w 22 minuty i 15 sekund. Z kolei w rywalizacji na dystansie dziesięciu kilometrów równych sobie nie miał Tomasz Sobczyk (35:46), a kolejne miejsca zajęli Paweł Pelc (35:55) oraz Rafał Babicz (37:06). Wśród kobiet najszybsza była Anna Figarska (45:17). Łącznie w rywalizacji na obu dystansach wzięło udział ponad 650 uczestników.

Podczas V Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" we Wrocławiu, uczestnicy wspomogli podopieczną Fundacji Serce Dziecka - półtoraroczną Amelkę, która urodziła się z wadą serca i musi przechodzić kolejne kosztowne operacje. Akcja została przeprowadzona w ramach projektu "biegnę dla...", którego organizatorem jest Fundacja PKO Banku Polskiego.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości