Reklama

Polityczne przepychanki i wielka awaria prądu [PODSUMOWANIE DNIA]

17/11/2018 00:58

Czył w piątek żył Wrocław? Ciemności w mieście - wielka awaria sieci energetycznej, politycy KO namawiają Bezpartyjnych do zerwania koalicji z PiS-em, a we wrocławskim zoo znajduje się... najmniejszy ssak świata. Zapraszamy na podsumowanie dnia.

* W piątek, przed godz. 21, doszło do dużej awarii prądu na terenie miasta. Dostaw prądu pozbawieni byli mieszkańcy kilku osiedli, były też problemy z kursowaniem tramwajów.


* Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej apelują do Bezpartyjnych Samorządowców, by ci zerwali umowę koalicyjną z Prawem i Sprawiedliwością. Marek Łapiński wzywa Bezpartyjnych do rozmów koalicyjnych. – Nigdy nie odbyły się poważne rozmowy na temat koalicji – mówi polityk PO. Bezpartyjni odpowiadają, że rozmawiali już z szefem regionu i samym przewodniczącym Schetyną, którzy nie przekonali ich swoimi propozycjami.

Reklama

* Do tragicznej w skutkach kłótni w hotelu na terenie Bielan Wrocławskich doszło tydzień temu przed północą. Dolnośląscy policjanci aresztowali dwóch obywateli Ukrainy, podejrzanych o ugodzenie nożem mężczyzny.


* Na przełomie listopada i grudnia pacjenci Przylądka Nadziei wezmą udział w pielgrzymce do Watykanu. Będzie to ich kolejne spotkanie z papieżem.


* Za największego ssaka świata uważa się płetwala błękitnego, który mierzy nawet 30 metrów i osiąga masę 180 ton. Po drugiej stronie skali znajduje się ryjówka etruska, która dorasta maksymalnie do 5 cm długości (bez trzycentymetrowego ogona), przy masie ciała 2,5 g. Ten miniaturowy ssak właśnie zamieszkał we wrocławskim zoo.

Reklama

* W przyszłym roku Port Lotniczy Wrocław rozpocznie dwie ważne inwestycje: budowę hotelu przy terminalu oraz przebudowę terminalu pasażerskiego. Planuje również rozbudowę płyt postojowych dla samolotów i dróg szybkiego zejścia.


* W kwietniu sieć Lidl wyburzyła sklep przy ul. Braniborskiej 82, po czym w tym samym miejscu wybudowała nowocześniejszy obiekt. Jego otwarcie zaplanowano na 22 listopada.


* Tradycyjnie już Ślęza Wrocław podczas przerwy na kadrę wysyła znaczną część zawodniczek na mecze reprezentacji. Nie inaczej jest w tym okienku - aż siedem zawodniczek grających na co dzień w żółto-czerwonych barwach w najbliższych dniach weźmie udział w spotkaniach swoich narodowych reprezentacji.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości