Reklama

Polityczny poniedziałek we Wrocławiu [PODSUMOWANIE DNIA]

20/11/2018 00:20

W poniedziałek tematem przewodnim we Wrocławiu była polityka. Nowy prezydent - Jacek Sutryk - został zaprzysiężony, poznaliśmy też przewodniczącego Rady Miejskiej, wiceprezydentów Wrocławia i marszałka województwa. Zapraszamy na podsumowanie dnia.

* Niespodzianki nie było. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami marszałkiem województwa dolnośląskiego nadal będzie Cezary Przybylski. W tej kadencji w zarządzie województwa oprócz Przybylskiego zasiądzie jeszcze dwóch członków klubu Bezpartyjni Samorządowcy oraz 2 przedstawicieli PiS. Ustalenia te zapadły na poniedziałkowej sesji, która trwała ponad 8 godzin.


* Przewodniczącym nowej Rady Miejskiej Wrocławia został Jarosław Charłampowicz z Platformy Obywatelskiej. Został wybrany podczas inauguracyjnej sesji RM w poniedziałek, po zaprzysiężeniu prezydenta Sutryka.

Reklama

* Renata Granowska i Sebastian Lorenc, politycy Platformy Obywatelskiej, będą wiceprezydentami w gabinecie Jacka Sutryka. Nie ustalono jeszcze, kto zajmie pozostałe dwa stanowiska, choć coraz częściej mówi się, że nowy prezydent Wrocławia ograniczy liczbę zastępców do trzech.


* W poniedziałek, po godz. 12, w Sali Wielkiej wrocławskiego ratusza ślubowanie złożyli nowo wybrani radni miejscy oraz prezydent Jacek Sutryk. Oznacza to, że Wrocław już oficjalnie ma nowe władze. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami naszym miastem w ciągu najbliższych lat rządzić będzie koalicja złożona działaczy PO, Nowoczesnej, SLD i dwóch przedstawicieli Rafała Dutkiewicza.

Reklama

* Nie obeszło się bez spięć na pierwszej sesji sejmiku województwa dolnośląskiego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w regionie rządzić będzie koalicja Prawa i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjnych Samorządowców. Taka sytuacja nie podobała się opozycji, która w poniedziałek, bezskutecznie złożyła wniosek o przerwę w obradach do 13 grudnia.


* Obywatele RP zorganizowali kolejny protest przed urzędem marszałkowskim. Stanęli przed wejściem do gmachu z transparentem "Nie dla koalicji z PiS. Warto być przyzwoitym".

Reklama

* Wandale znów zniszczyli mozaikę Józefa Hałasa, widniejącą na elewacji budynku przy ul. Podwale 47. Dzieło tego znanego wrocławskiego artysty jest czyszczone z takich napisów regularnie.


* Od kilku tygodni w Akademii Piłki Nożnej Ślęzy Wrocław trwa proces doskonalenia jakości szkolenia. Klub podpisał umowy z ważnymi partnerami - Coerver Coaching, Elite Performance Academy oraz Elite Training Academy, założona została także Akademia Bramkarska Ślęzy. Kolejnym, niezwykle istotnym krokiem jest otworzenie działu metodologii i rozpoczęcie projektu Ślęza Coaching.

Reklama

* Robotnicy pracujący przy budowie jednej z ulic na północy miasta nie mogli dogadać się z operatorem ładowarki kruszywa. Wedle ich relacji mężczyzna miał być nietrzeźwy, co zdradzał jego styl jazdy i awanturować się z pozostałymi osobami. Po wezwaniu patrolu policji na miejsce, okazało się, że operator ma dwa promile alkoholu w organizmie.


* Policjanci z wrocławskiej drogówki na moście Mielnijnym zatrzymali do kontroli 21-letniego kierowcę samochodu, w którym jedna tablica rejestracyjna była źle przymocowana i w każdej chwili mogła odpaść. Mężczyzna początkowo twierdził, że nie posiada żadnych dokumentów. Badania techniczne również były nieaktualne.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości