Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył dyplomy laureatom olimpiad przedmiotowych i konkursów. W tegorocznej edycji Studenckiego Programu Stypendialnego nagrodzono 44 osoby. - Budujemy Wrocław otwarty, akademicki, chętnie dzielący się swoim zasobem i przyjmujący każdego – mówił podczas uroczystości prezydent miasta.
Najwięcej z laureatów, bo aż 23, studiuje na Politechnice Wrocławskiej. W tym gronie dominują studenci wydziałów: Podstawowych Problemów Techniki oraz Informatyki i Zarządzania. Stypendia przyznano także studentom Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Medycznego.
- Jest mi niezmiernie miło powitać was i podziękować za to, że swoją dalszą edukację związaliście właśnie z Wrocławiem – powiedział Jacek Sutryk. - Budujemy Wrocław otwarty, akademicki, chętnie dzielący się swoim zasobem i przyjmujący każdego. Akademickość miasta jest dla nas szczególnie ważna i ważni jesteście państwo, którzy tę akademickość budujecie – dodał prezydent Wrocławia.
- Wspieramy tych najlepszych i najzdolniejszych studentów, zachęcając ich, by korzystali ze współpracy miasta z uczelniami w całym przekroju – powiedział Jacek Ossowski, sekretarz rady ds. Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy prezydencie Wrocławia. - Akademickość, o której wspomniał pan prezydent wyraża się także w liczbie miast partnerskich Wrocławia. Naszym partnerem jest m.in.: Oksford z jedną z najlepszych uczelni na świecie – dodał Ossowski.
Wielu studentów - laureatów przyjechało do Wrocławia z innych miast.
Studencki Program Stypendialny to proponowane przez miasto wsparcie finansowe dla wrocławskich studentów i doktorantów, które jest jednocześnie nagrodą za trud włożony w działalność naukową, motywacją do dalszej pracy i osiągania jak najlepszych wyników. W latach 2008 – 2019 tylko na ten moduł Studenckiego Programu Stypendialnego, czyli na stypendia dla zwycięzców olimpiad i konkursów przeznaczono z miasta 2 mln 189 tys. 700 zł. Do 2015 r. stypendium przyznawane było na 9 miesięcy po 600 zł dla laureatów olimpiad przedmiotowych, którzy zajęli i I, II i III miejsce w ogólnopolskich olimpiadach, natomiast po 300 zł dla pozostałych laureatów olimpiad.
W marcu 2016 roku weszła w życie nowa uchwała Rady Miejskiej Wrocławia, która wprowadziła kwotę 1000 zł dla wszystkich laureatów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych (niezależnie od zajętego miejsca) i konkursów (wcześniej honorowani byli jedynie laureaci olimpiad) uprawniających do przyjęcia na studia bez postępowania kwalifikacyjnego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze