Reklama

Prezydent Jacek Sutryk wręczył studentom dyplomy. "Budujemy Wrocław otwarty i akademicki"

12/12/2019 17:25

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył dyplomy laureatom olimpiad przedmiotowych i konkursów. W tegorocznej edycji Studenckiego Programu Stypendialnego nagrodzono 44 osoby. - Budujemy Wrocław otwarty, akademicki, chętnie dzielący się swoim zasobem i przyjmujący każdego – mówił podczas uroczystości prezydent miasta.

Najwięcej z laureatów, bo aż 23, studiuje na Politechnice Wrocławskiej. W tym gronie dominują studenci wydziałów: Podstawowych Problemów Techniki oraz Informatyki i Zarządzania. Stypendia przyznano także studentom Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Medycznego.


- Jest mi niezmiernie miło powitać was i podziękować za to, że swoją dalszą edukację związaliście właśnie z Wrocławiem – powiedział Jacek Sutryk. - Budujemy Wrocław otwarty, akademicki, chętnie dzielący się swoim zasobem i przyjmujący każdego. Akademickość miasta jest dla nas szczególnie ważna i ważni jesteście państwo, którzy tę akademickość budujecie – dodał prezydent Wrocławia.

-  Wspieramy tych najlepszych i najzdolniejszych studentów, zachęcając ich, by korzystali ze współpracy miasta z uczelniami w całym przekroju – powiedział Jacek Ossowski, sekretarz rady ds. Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy prezydencie Wrocławia. - Akademickość, o której wspomniał pan prezydent wyraża się także w liczbie miast partnerskich Wrocławia. Naszym partnerem jest m.in.: Oksford z jedną z najlepszych uczelni na świecie – dodał Ossowski.

Reklama

Wielu studentów - laureatów przyjechało do Wrocławia z innych miast.


Studencki Program Stypendialny to proponowane przez miasto wsparcie finansowe dla wrocławskich studentów i doktorantów, które jest jednocześnie nagrodą za trud włożony w działalność naukową, motywacją do dalszej pracy i osiągania jak najlepszych wyników. W latach 2008 – 2019 tylko na ten moduł Studenckiego Programu Stypendialnego, czyli na stypendia dla zwycięzców olimpiad i konkursów przeznaczono z miasta 2 mln 189 tys. 700 zł. Do 2015 r. stypendium przyznawane było na 9 miesięcy po 600 zł dla laureatów olimpiad przedmiotowych, którzy zajęli i I, II i III miejsce w ogólnopolskich olimpiadach, natomiast po 300 zł dla pozostałych laureatów olimpiad.

W marcu 2016 roku weszła w życie nowa uchwała Rady Miejskiej Wrocławia, która wprowadziła kwotę 1000 zł dla wszystkich laureatów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych (niezależnie od zajętego miejsca) i konkursów (wcześniej honorowani byli jedynie laureaci olimpiad) uprawniających do przyjęcia na studia bez postępowania kwalifikacyjnego.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości