Reklama

Przy szpitalu na Borowskiej wolontariusze będą rozdawać wodę seniorom

07/08/2018 21:40

Po chwilowym i niezbyt dużym ochłodzeniu, znów nadciąga fala upałów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w środę miejscami termometry mogą pokazać 34-35 stopni Celsjusza. Upały doskwierają każdemu, ale w szczególności trudno znoszą je osoby starsze. Wolontariusze z Fundacji Wspierajmy Seniorów po raz kolejny będę wręczać każdemu napotkanemu seniorowi butelkę wody i materiały edukacyjne o odpowiednim nawadnianiu organizmu.

Woda jest niezbędnym elementem codziennej diety osób w każdym wieku, ale szczególnego znaczenia nabiera w czasie upalnych dni i przede wszystkim w przypadku seniorów. Dlatego wolontariusze z Fundacji Wspierajmy Seniorów postanowili wyjść z inicjatywą "Woda dla Seniora".


- Celem akcji, oprócz przekazania symbolicznej butelki wody, jest uświadomienie seniorom, jak niezwykle ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, zwłaszcza w tak upalne dni jak teraz - mówi Daniel Szabaciuk, rzecznik Fundacji Wspierajmy Seniorów.

Reklama

Akcja "Woda dla Seniorów" jest przeprowadzana przy wrocławskich szpitalach. Wolontariusze Fundacji wręczają każdemu seniorowi butelkę wody wraz ulotką informacyjną o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Kolejna odsłona akcji odbędzie się już w tę środę 8 sierpnia od godz. 9 na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości