Reklama

Pszczółka pokonana, seria Ślęzy trwa! [RELACJA]

14/01/2017 23:47

Trwa dobra passa koszykarek Ślęzy. W meczu 15. kolejki Basket Ligi Kobiet wrocławianki pokonały Pszczółkę-Polski Cukier AZS-UMCS Lublin 80:71. To 12. zwycięstwo zespołu trenera Arkadiusza Rusina w bieżącym sezonie. A wszystko to przy znakomitym dopingu kibiców, którzy znów zapełnili halę AWF-u do ostatniego miejsca.

We Wrocławiu zmierzyły się dwie najlepiej broniące drużyny ekstraklasy. Jednak to nie był mecz defensywy. Dość powiedzieć, że padło ponad 150 punktów, a gdyby nie słaba skuteczność Ślęzy w rzutach za trzy (1/14), zdobycz żółto-czerwonych byłaby jeszcze bardziej okazała.

Wrocławianki potrzebowały trochę czasu, że odnaleźć receptę na silny zespół z Lublina. Na początku Pszczółka-Polski Cukier prowadziła nawet 16:8. Gdy na minutę przed końcem pierwszej kwarty za trzy trafiła Dorota Mistygacz (była zawodniczka Ślęzy) było 21:13. Wynik zaczął się przechylać na korzyść wrocławianek wraz z rozpoczęciem drugiej kwarty.

To był najlepszy fragment gry Ślęzy, gdy mowa o poczynaniach defensywnych. Przez sześć minut lublinianki potrafiły zdobyć tylko jeden punkt. Po drugiej stronie boiska świetnie spisywała się Sharnee Zoll-Norman, która jak zwykle zaliczyła wiele asyst (w całym meczu 10). Znów też często kończyła akcję rzutami i zakończyła mecz z 20 punktami.

Kibice liczyli, że w trzeciej kwarcie Ślęza zacznie budować wysoką przewagę, ale to nie było łatwe zadanie. Pszczółka-Polski Cukier w trudnych momentach trafiała za trzy (w całym meczu dziewięć razy), dlatego też wrocławianki prowadziły, ale miały przewagę tylko dwóch, trzech posiadań piłki. Dopiero świetny finisz trzeciej kwarty pozwolił miejscowym złapać głębszy oddech. Szczególnie ważna i efektowna była ostatnia akcja tej części gry. Po przerwie na żądanie Ślęza rozegrała rozpisaną akcję, w której dwa punkty zdobyła Agnieszka Skobel i była przy tym jeszcze faulowana.

Wrocławianki złapały wiatr w żagle i po 3,5 min czwartej kwarty prowadziły aż 69:51. Wydawało się, że emocje już się skończyły, ale nic z tego. Pszczółka-Polski Cukier szybko zdobyła kilka punktów i zrobiło się 76:68. Na odrobienie pozostałych strat nie wystarczyło już czasu i umiejętności.

Dzięki zwycięstwu Ślęza umocniła się na drugiej pozycji w tabeli. Kolejnym rywalem wrocławianek w Basket Lidze Kobiet będzie na wyjeździe PGE MKK Siedlce. Spotkanie odbędzie się w sobotę (21 stycznia).

Ślęza Wrocław - Pszczółka-Polski Cukier AZS-UMCS Lublin 80:71 (16:21, 20:11, 23:17, 21:22)
Ślęza: Zoll-Norman 20, Greene 14, Kastanek 10 (1), Skobel 9, Kaczmarczyk 8, Rymarenko 8, Majewska 6, Sklepowicz 5, Zuchora 0.
Pszczółka-Polski Cukier: Madgen 17 (4), Ugoka 15, Owczarzak 13 (2), Jujka 9 (1), Boyd 7 (1), Dorogobuzowa 7, D.Mistygacz 3 (1), M.Mistygacz 0.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości