Rusza budowa drogi rowerowej na Szybkiej, na odcinku od kładki nad Oławą do ul.Na Grobli. Prace mogą potrwać co najmniej cztery miesiące.
W tej chwili prace toczą się tuż za kładką, na granicy ścieżki i terenów Politechniki Wrocławskiej. Powstanie tu trasa rowerowa wiodąca wzdłuż nabrzeży Oławy do Geocentrum. Łatwiej będzie dojechać rowerem na uczelnię. Na całym odcinku pomiędzy kładką a ul. Na Grobli powstanie również nowe oświetlenie (5 latarni).
Na wysokości wejścia do BOK MPWiK alejkę przecinają pozostałości torów kolejki wąskotorowej. Te jednak zostaną, bo stanowią zabytek techniki.
Inwestycja będzie kosztować 807 865,21 zł i jest realizowana w ramach iejskiego Programu Rowerowego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze