Reklama

Rusza budowa ostatniego odcinka obwodnicy Wrocławia. Drogowcy wybrali wykonawcę!

27/12/2024 13:55

Przetarg trwał rok i jeden dzień! Wreszcie się udało! Nie ma już przeszkód do rozpoczęcia długo wyczekiwanej budowy ostatniego odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia - tego, który połączy istniejącą część obwodnicy (od ronda przy Grota - Roweckiego) z aleją Karkonoską. Jak ustalił portal TuWroclaw.com, w Wigilię urzędnicy ostatecznie wybrali firmę, która zajmie się inwestycją. To Skanska.

Trasą pojedziemy w drugiej połowie 2027 roku. Ostatni odcinek obwodnicy zacznie się od ronda przy Grota Roweckiego, a skończy na alei Karkonoskiej, tuż obok Parku Handlowego Auchan (w miejscu, gdzie dziś są działki). Na trasie powstaną m.in. ronda na skrzyżowaniach z Kutrzeby i Ołtaszyńską oraz most nad Ślęzą i wiadukt kolejowy.  Na odcinku od Kutrzeby do Karkonoskiej droga będzie miała dwie jezdnie (na każdej z nich będą dwa pasy). Fragment od Grota - Roweckiego do Kutrzeby odbędzie jednojezdniowy, ale drogowcy zostawią miejsce na rozbudowę trasy w przyszłości.

Już w sierpniu było wiadomo, że spośród 15 złożonych ofert ta od firmy Skanska jest najtańsza. Problem w tym, że za budowę drogowcy zażyczyli sobie ponad 264 mln zł, a w kasie Dolnego Śląska na tę inwestycję czekało tylko 217 milionów złotych. Na szczęście, brakujące pieniądze się znalazły. Kilka dni przed świętami sejmik ostatecznie zatwierdził przyszłoroczny budżet regionu, w którym na ostatni fragment obwodnicy przeznaczono 88,2 mln złotych. Pozostała kwota znajdzie się w następnych latach.

Reklama

Umowa z firmą Skanska ma być podpisana na początku przyszłego roku. Zaraz potem będą mogły rozpocząć się prace. - W 2025 roku planowane są roboty przygotowawcze, prace saperskie i archeologiczne, wycinka drzew oraz rozpoczęcie odhumosowywania terenu - zapowiada samorząd województwa. Trzeba będzie też wypłacić odszkodowania właścicielom ziem, przez które ma przebiegać obwodnica.

W tym miejscu obwodnica połączy się z al. Karkonoską

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Dzban_Breslau 2024-12-28 11:23:01


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Sakwiarz 2024-12-28 13:03:06

    Bo trend jest taki, że ludzie mądrzeją i przesiadają się na rowery, bo to taniej, zdrowiej, i ogólnie mądrzej, a często i szybciej, więc może pomyśl, czy nie zmienić trybu życia.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    c 2024-12-28 21:04:41

    Sakwiarz i inne Dzbany. Ostatnie badania ruchu pokazują że rowerzystów jest coraz mniej a ludzie mają was i wasze rowery w d...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości