Przetarg trwał rok i jeden dzień! Wreszcie się udało! Nie ma już przeszkód do rozpoczęcia długo wyczekiwanej budowy ostatniego odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia - tego, który połączy istniejącą część obwodnicy (od ronda przy Grota - Roweckiego) z aleją Karkonoską. Jak ustalił portal TuWroclaw.com, w Wigilię urzędnicy ostatecznie wybrali firmę, która zajmie się inwestycją. To Skanska.
Trasą pojedziemy w drugiej połowie 2027 roku. Ostatni odcinek obwodnicy zacznie się od ronda przy Grota Roweckiego, a skończy na alei Karkonoskiej, tuż obok Parku Handlowego Auchan (w miejscu, gdzie dziś są działki). Na trasie powstaną m.in. ronda na skrzyżowaniach z Kutrzeby i Ołtaszyńską oraz most nad Ślęzą i wiadukt kolejowy. Na odcinku od Kutrzeby do Karkonoskiej droga będzie miała dwie jezdnie (na każdej z nich będą dwa pasy). Fragment od Grota - Roweckiego do Kutrzeby odbędzie jednojezdniowy, ale drogowcy zostawią miejsce na rozbudowę trasy w przyszłości.
Już w sierpniu było wiadomo, że spośród 15 złożonych ofert ta od firmy Skanska jest najtańsza. Problem w tym, że za budowę drogowcy zażyczyli sobie ponad 264 mln zł, a w kasie Dolnego Śląska na tę inwestycję czekało tylko 217 milionów złotych. Na szczęście, brakujące pieniądze się znalazły. Kilka dni przed świętami sejmik ostatecznie zatwierdził przyszłoroczny budżet regionu, w którym na ostatni fragment obwodnicy przeznaczono 88,2 mln złotych. Pozostała kwota znajdzie się w następnych latach.
Umowa z firmą Skanska ma być podpisana na początku przyszłego roku. Zaraz potem będą mogły rozpocząć się prace. - W 2025 roku planowane są roboty przygotowawcze, prace saperskie i archeologiczne, wycinka drzew oraz rozpoczęcie odhumosowywania terenu - zapowiada samorząd województwa. Trzeba będzie też wypłacić odszkodowania właścicielom ziem, przez które ma przebiegać obwodnica.
W tym miejscu obwodnica połączy się z al. Karkonoską
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Bo trend jest taki, że ludzie mądrzeją i przesiadają się na rowery, bo to taniej, zdrowiej, i ogólnie mądrzej, a często i szybciej, więc może pomyśl, czy nie zmienić trybu życia.
Ilość kierowców aut też spada. A akurat droga rowerowa wzdłuż Via Romany to bardzo popularna trasa rowerowa we Wro, mogli by ją pociągnąć w kierunku Sobotki
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Bo trend jest taki, że ludzie mądrzeją i przesiadają się na rowery, bo to taniej, zdrowiej, i ogólnie mądrzej, a często i szybciej, więc może pomyśl, czy nie zmienić trybu życia.
Sakwiarz i inne Dzbany. Ostatnie badania ruchu pokazują że rowerzystów jest coraz mniej a ludzie mają was i wasze rowery w d...