Reklama

Slalomem na stację Wrocław Nadodrze. Piesi chodzą po trawnikach i ścieżkach rowerowych

12/01/2023 13:51

Pasażerowie wysiadający na przystanku tramwajowym Dworzec Nadodrze, żeby dostać się do stacji kolejowej Wrocław Nadodrze, chodzą po trawnikach i ścieżkach rowerowych. Tak się dzieje, bo poprowadzono wzdłuż nasypu tylko ścieżkę rowerową, przez co piesi muszą nadrabiać drogi. 

 

- Minęło 20 lat od remontu i zamiast ułatwić podróżnym poruszanie się, to stawia się słupki i robi łąki, bo „ludzie się tego domagają” – komentuje jedna z pasażerek, którą spotkaliśmy przy tunelu dworca Wrocław Nadodrze.


I faktycznie problem w tym rejonie mają osoby wysiadające na przystanku Dworzec Nadodrze (plac Powstańców Wielkopolskich od strony nasypu kolejowego). Wysiadający z tramwaju lub autobusu pasażerowie notoryczne skracają sobie drogę do tunelu dworca kolejowego Nadodrze przechodząc po trawniku i przecinając ścieżkę rowerową. Problem mają też osoby idące na stację od strony ul. Trzebnickiej. Jakiś czas temu postawiono ogrodzenie trawnika, który jest pomiędzy przystankiem, a ścieżką rowerową – wstawiono drewniane słupki z linami, co utrudniło jeszcze bardziej dotarcie na dworzec kolejowy. Obecnie słupki są już częściowo powyrywane, a ludzie chodzą jak chcą.

Reklama

O komentarz poprosiliśmy wrocławski magistrat. Sprawa, jak się okazuje, jest uzależniona od wspólnych działań PKP PLK i wrocławskiego ratusza.


- Współpracujemy z PKP PLK nad nowymi rozwiązaniami w rejonie Dworca Nadodrze w związku z planowaną przebudową linii kolejowej nr 143. Przygotowano dokumentację projektową m.in. na ciąg pieszo - rowerowy, który będzie prowadził do tunelu pod dworcem. Sam tunel zostanie przedłużony do ul. Dębickiego. Zaproponowane rozwiązania pozytywnie wpłyną na ruch pieszy i rowerowy w tej lokalizacji, skracając drogę dojścia do peronów kolejowych dla pasażerów kierujących się od północnej strony. Termin realizacji inwestycji przez PKP uzależniony jest od uruchomienia środków z Krajowego Programu Odbudowy – przekazał nam Tomasz Sikora z biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Reklama

Przedstawiciel ratusza wyjaśnia, że we wskazanej lokalizacji piesi mają wygodny chodnik prowadzący bezpośrednio do przystanków komunikacji miejskiej. Z dojściem na stację kolejowej jest jednak gorzej…


- Liczymy, że przebudowa dojścia do dworca i nowa infrastruktura uporządkują sytuację, a wprowadzone nowe zieleńce zabezpieczone słupkami, będą sukcesywnie chronione i uzupełniane. Planowane są kolejne nasadzenia. Wsłuchujemy się w głosy mieszkańców, którzy raz po raz proszą, by takie przestrzenie jak place miejskie - rozszczelniać i zazieleniać – dodaje Tomasz Sikora.

Reklama

Wygląda na to, że do czasu przebudowy ścieżki rowerowej biegnącej w kierunku tunelu dworca kolejowego mieszkańcy będą musieli się trochę pomęczyć i brać udział w slalomie.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości