Reklama

Ślęza planowo gromi Zagłębie i wygrywa rundę zasadniczą! [RELACJA, GALERIA]

12/03/2017 22:22

Niespodzianki nie było. Ślęza Wrocław zrehabilitowała się za ostatni nieudany mecz w Toruniu i rozgromiła przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec 91:51. Po takim meczu trudno chwalić jedną zawodniczkę, bo bardzo dobrze zagrał cały zespół, ale z pewnością należy zwrócić uwagę na 24 "oczka" Marissy Kastanek.

Niedzielne spotkanie miało być tylko formalnością i postawieniem kropki nad i dla koszykarek Ślęzy, ale pierwsze minuty tego nie zwiastowały. Sosnowiczanki zachowywały niezłą skuteczność i ku zdziwieniu zgromadzonej w hali AWF-u publiczności, nadawały ton rywalizacji. Jednak przy stanie 17:18 wrocławianki rzuciły dziewięć punktów z rzędu, dzięki czemu wygrały pierwszą kwartę 26:18 i rozpoczęły budowanie sporej przewagi.

Trzeba także wspomnieć o świetnej obronie 1KS-u. Gdy obrona Ślęzy zaczęła funkcjonować tak, jak życzył sobie tego trener Arkadiusz Rusin, JAS-FBG Zagłębie było bez szans. Agresywne krycie na całym boisku sprawiło, że rywalki czasami nie potrafiły nawet przeprowadzić piłki na pole ataku. W całym meczu sosnowiczanki popełniły aż 29 strat. Co gorsza dla Zagłębia, po dwunastu minutach boisko z groźną kontuzją opuściła Amanda Frost. To jeszcze bardziej utrudniło przyjezdnym rozgrywania akcji.

Przewaga Ślęzy powiększała się z minuty na minutę. I nawet częste rotacje w składzie nie wybiły z uderzenia wrocławianek. Najwięcej czasu na parkiecie spędziła Marissa Kastanek (28 minut), ale choćby Nikki Greene tylko kwadrans. Długo odpoczywała też Sharnee Zoll-Norman (grała 23 minuty), ale i tak była bliska triple-double. W niedługim czasie swojej gry zaliczyła 12 punktów, 11 asyst i aż 9 przechwytów!

Zwycięstwo 91:51 pozwoliło Ślęzie wyprzedzić Wisłę Can-Pack Kraków i wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli. Wrocławianki mogą też się pochwalić najlepszą defensywą w lidze. W całym sezonie zasadniczym straciły tylko 1305 punktów, najmniej w lidze, co daje średnio niespełna 60 traconych "oczek" na spotkanie. Teraz jednak te osiągi - choć bez wątpienia imponujące - schodzą na dalszy plan, bo rozpoczyna się najważniejsza część zmagań o mistrzostwo Polski - faza play-off.

W niej pierwszym rywalem Ślęzy będzie Basket 90 Gdynia, który zajął ósme miejsce w sezonie zasadniczym. Rywalizacja w tej rundzie, jak i w każdej kolejnej, toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze już w najbliższy weekend (18-19 marca) we Wrocławiu.

Ślęza Wrocław - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 91:51 (26:18, 19:10, 25:12, 21:11)
Ślęza: Kastanek 24 (3), Rymarenko 18 (3), Zoll-Norman 12, Treffers 10, Greene 9, Sklepowicz 6, Kaczmarczyk 6, Skobel 3 (1), Koperwas 3 (1), Majewska 0.
JAS-FBG Zagłębie: King 15, Rozwadowska 13 (1), Kosałka 7, Antczak 7, Kaczor 5 (1), Dobrowolska 4, Majda 0, Rutkowska 0, Frost 0.


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości