Reklama

Starsza pani po pijaku ruszyła autem po papierosy. Nie wiedziała, że jest noc

11/08/2023 11:17

Nie wiedziałam, że jest środek nocy - tłumaczyła policjantom zdziwiona 64-latka z Bystrzycy pod Oławą, która po pijaku ruszyła autem do sklepu po papierosy. Po drodze staranowała barierki, znaki drogowe, zaparkowany na poboczu samochód i ogrodzenie jednej z posesji.

Zatrzymana przez policjantów 64-latka miała w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. - Wczoraj w nocy dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Bystrzycy osoba kierująca citroenem uderzyła w ogrodzenie jednej z posesji - relacjonuje Wioletta Polerowicz z policji. - Szybko okazało się, nie było to jedyne uszkodzenie, jakie spodowała. Uderzyła też w zaparkowany w pobliżu samochód. Dodatkowo uszkodziła dwa znaki drogowe, a także lustro drogowe i barierki ochronne - wylicza policjantka. 



- Kobieta była pod widocznym działaniem alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało w jej organizmie blisko 1,5 promila tej substancji. Policjantom tłumaczyła, że chciała zapalić, więc postanowiła pojechać do sklepu po papierosy, nie mając świadomości, że jest środek nocy - dodaje. Funkcjonariusze zatrzymali 64-latce prawo jazdy, dodatkowo wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozić jej może do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara pieniężna.

Reklama


 


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości