Reklama

Topił się w fosie miejskiej. Uratowali go w ostatniej chwili, potrzebna była reanimacja

05/12/2015 00:00

Bez chwili zawahania wrocławscy policjanci skoczyli do wody, aby ratować tonącego mężczyznę. Funkcjonariusze dosłownie w ostatniej chwili wyciągnęli poszkodowanego z miejskiej fosy. Mężczyzna nie oddychał. Podjęta przez policjantów resuscytacja przywróciła 51-latkowi oddech i podstawowe czynności życiowe. W tym przypadku szybko podjęte działania ratownicze zakończyły się szczęśliwie.

Policjanci Oddziału Prewencji we Wrocławiu uratowali tonącego 51-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję w czwartek 3 grudnia około godziny 17, gdzie na wysokości teatru i centrum handlowego przy ul. Podwale miał topić się mężczyzna.


 


- Policjanci będąc już na miejscu zauważyli w ciemnościach topiącego się mężczyznę. Z trudem utrzymywał się on na powierzchni, a ponad lustro wody wystawała tylko głowa. Funkcjonariusze szybko zbiegli po stromej skarpie na dół.  Gdy dobiegali do niego, nagle mężczyzna zaczął się zanurzać, poszedł pod wodę i stracili z nim kontakt - relacjonuje nadkom. Krzysztof Zaporowski.

Reklama

 

 


Nie zastanawiając się ani chwili, policjanci skoczyli za nim do wody, aby go ratować.


 


- Po chwili funkcjonariusze złapali mężczyznę i podciągnęli go nad powierzchnię wody. W tym czasie na miejscu pojawiły się inne patrole, które pomogły po stromym zboczu wyciągnąć mężczyznę na brzeg i wezwać pogotowie ratunkowe - tłumaczy nadkom. Krzysztof Zaporowski.

Poszkodowany nie dawał oznak życia, dlatego też funkcjonariusze natychmiast podjęli resuscytację.


 


- Po około 2 minutach przywrócono mężczyźnie czynności życiowe i zaczął samodzielnie oddychać. Po przybyciu na miejsce pogotowia ratunkowego poszkodowany został przekazany pod opiekę ratowników. Mężczyzna będąc już w karetce ponownie przestał oddychać, jednak podjęte przez ratowników czynności reanimacyjne przywróciły mu czynności życiowe - dodaje nadkom. Krzysztof Zaporowski.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich mężczyzna znalazł się w wodzie.



tm

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości