Szykuje się kolejne poszerzenie miejskiej Strefy Płatnego Parkowania we Wrocławiu. Od poniedziałku obejmie ona trzy kolejne ulice.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu podał datę wdrożenia miejsc płatnych na ulicach Ziemowita, Zaolziańskiej i Hoene-Wrońskiego. Od 21 czerwca SPP zostanie poszerzona tam o 169 miejsc i 14 parkomatów. Mieszkańcy tych ulic kupią abonamenty parkingowe za 10 zł miesięcznie lub 100 za cały rok.
- Są to przykłady realizacji wniosków mieszkańców, wdrażanych we współpracy z radami osiedli. W tych przypadkach wiążą się one z bliskością obiektów, generujących popyt na miejsca postojowe: kampusu Politechniki Wrocławskiej (Hoene-Wrońskiego), przychodni (Ziemowita) oraz biurowców i urzędów (Zaolziańska). W takim otoczeniu mieszkańcy coraz częściej domagają się regulacji parkowania poprzez wprowadzenie parkomatów. To poprawia rotację i sprawia, że zdecydowanie łatwiej znaleźć wolne miejsce postojowe - wyjaśnia Tomasz Stefanicki z Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Szczegóły zmian od 21 czerwca:
- Hoene-Wrońskiego – podstrefa V, prawa i lewa strona od wyb. Wyspiańskiego do m. Grunwaldzkiego,
- Zaolziańska - podstrefa XIV, prawa i lewa strona od ul. Komandorskiej do ul. Powstańców Śląskich,
- Ziemowita - podstrefa IX, prawa i lewa strona od ul. Nabycińskiej do ul. Dobrej.
Będą tam obowiązywać stawki: 3 zł za 1. godzinę postoju, 3,10 zł za 2. godzinę postoju, 3,30 zł za 3. godzinę postoju oraz 3 zł za 4. i każdą kolejną godzinę postoju. Opłat za postój będzie można dokonywać bilonem, kartą płatniczą oraz za pomocą aplikacji SkyCash, Pango lub BLIK. Opłaty będą obowiązywać w dni robocze w godz. 9-18.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze