Reklama

Władze Politechniki Wrocławskiej podjęły decyzję w sprawie semestru zimowego

15/08/2020 15:30

Władze Politechniki Wrocławskiej wydały komunikat, w którym informują o tym, jaką formę będą miały zajęcia w semestrze zimowym. Po analizach i konsultacjach podjęto decyzję o uruchomieniu studiów w formule hybrydowej.

Oznacza to, że w semestrze zimowym część zajęć odbywać się będzie stacjonarnie na uczelni, a pozostałe będą prowadzona w formie zdalnej. W pierwszym przypadku dotyczyć ma to przede wszystkim laboratoriów i zajęć wychowania fizycznego, a w drugim – głównie wykładów i lektoratów.

– Plany zajęć zostaną przygotowane tak, aby kształcenie, w zależności od rozwoju sytuacji sanitarno-epidemicznej, można było w łatwy sposób przestawić na całkowicie zdalne – czytamy w komunikacie rektora prof. Cezarego Madryasa i rektora elekta prof. Arkadiusza Wójsa.


Jak podkreślają, w przyjętych rozwiązaniach priorytetowo zostaną potraktowani studenci pierwszych i ostatnich semestrów studiów I i II stopnia oraz doktoranci.

Reklama

O formie prowadzenia zajęć na poszczególnych kierunkach i latach studiów decydują dziekani i to oni będą informować studentów o przyjętych rozwiązaniach.


CZYTAJ TEŻ: TO JUŻ PEWNE: 1 WRZEŚNIA UCZNIOWIE WRÓCĄ DO SZKÓŁ!


Zarządzenie rektora, regulujące szczegółowo kwestie organizacji pracy i kształcenia na Politechnice Wrocławskiej od 1 października tego roku, zostanie opublikowane po ukazaniu się zaleceń Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na nowy rok akademicki. Nie nastąpi to później niż 15 września.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości