Reklama

Woda w kranach jest zdatna do picia. Oświadczenie MPWiK po skażeniu Odry

11/08/2022 08:40

Na terenie naszego województwa w Odrze od ok. dwóch tygodni występuje problem śnięcia ryb. Jego przyczyną, według Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, z 80–procentowym prawdopodobieństwem jest występowanie mezytylenu (1,3,5,- trimetylobenzen), czyli toksycznej substancji. Apelowano, by w związku z zaistniałą sytuacją nie wchodzić do rzeki i nie jeść ryb. Pojawiły się więc obawy, czy woda w kranach jest bezpieczna.

– W związku z ostatnimi doniesieniami o obecności substancji toksycznych w Odrze, informujemy, że w żaden sposób nie wpływa to na jakość wody, którą dostarczamy do Państwa kranów. Woda jest bezpieczna – informuje MPWiK.


Woda uzdatniana przez MPWiK jest pobierana z Oławy i Nysy Kłodzkiej, przez co nie ma ona żadnego powiązania z daną sytuacją. Dodatkowo, zanim trafi do kranów, przechodzi przez 10 procesów oczyszczania, a pracownicy laboratorium MPWiK regularnie badają wodę, która następnie leci we wrocławskich kranach.


klim

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości