Reklama

Wrocław do końca roku ma mieć 51 parków i 151 zieleńców

03/08/2018 14:14

Wrocławski magistrat rozlicza się z zielonych inwestycji. W ciągu ostatnich 7 lat Zarząd Zieleni Miejskiej na renowację i budowę wrocławskich parków i zieleńców wydał 75 mln złotych. Jeżeli wszystkie tegoroczne inwestycje zakończą się w terminie, pod koniec roku będziemy mieli w mieście 51 parków i 151 skwerów i zieleńców, do tego więcej zieleni pojawi się też przy 100 ulicach.

Wiceprezydent Wrocławia Magdalena Piasecka zapowiada, że tylko w tym roku ze środków na Wrocławski Budżet Obywatelski magistrat wyda 10 mln zł na projekty związane z zielenią. Kolejnym zielonym projektem miasta jest „WROśnij we Wrocław”, w którego ramach w kwietniu zostało zasadzonych 200 drzew. – Jesienna edycja odbędzie się w parku nad Ługowiną na Maślicach, w październiku – zapowiada wiceprezydent Piasecka , która dodaje, że tego dnia w mieście przybędzie kolejnych 200 drzew.


Także w tym roku zazielenić ma się sto wrocławskich ulic. To forma uczczenia przez władze miasta 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W rakach jubileuszowej akcji wrocławianie mogli wskazywać ulice, które ich zdaniem powinny stać się bardziej zielone. W sumie do urzedu spłynęło ponad 2 tys. wniosków.

Reklama

– Zgłoszenie tak wielu propozycji świadczy o tym, że nasz pomysł spodobał się. Cieszymy się, że mieszkańcy zaangażowali się w zazielenianie miasta, to oni najlepiej orientują się, gdzie w najbliższym otoczeniu brakuje zieleni. Lokalne zielone miejsca, oprócz tego, że pięknie wyglądają, wprowadzają dobry nastrój do sąsiedzkich spotkań. Chcemy, żeby mieszkańcy czuli się u siebie, żeby decydowali o swoim otoczeniu, a przy okazji identyfikowali się z zielenią – mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju.


W sumie wnioski dotyczą około 300 ulic. Aby zazielenianie odbyło się równomiernie, w ramach akcji na jednym osiedlu nowe nasadzenia (drzewa, krzewy, łaki) mogą pojawić się maksymalnie na pięciu ulicach.

Reklama

Zarząd Zieleni Miejskiej w piątek podsumował też swoje działania ostatnich latach. Z raportu wynika, że jednostka w tym czasie wydała 75 mln zł na 219 inwestycji. W ciągu ostatnich 10 lat w naszym mieście przybyło 463 ha zieleni urządzonej m.in. największe założenia to Park Tarnogajski, Park na Zakrzowie – Park Jedności. Na mapie Wrocławia pojawia się też coraz więcej miejsc o charakterze leśno-parkowym. Obecnie ZZM jest w trakcie realizacji zagospodarowania nowych terenów w rejonie Parku Tysiąclecia, Parku Mamuta, Parku Awicenny, Parku Migdałowego, Swojczyckiego Parku Czarna Woda, Parku Żernickiego, EkoParku Stabłowice.


Na koniec 2018 roku wrocławianie będą mogli odpoczywać w 51 parkach oraz korzystać ze 151 zieleńców i skwerów.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości