Reklama

Wrocław: Kolejne trzy ulice Jagodna z zakazem parkowania

Wprowadzony niedawno zakaz parkowania na Komedy i Kajdasza już wtedy był kością niezgody między mieszkańcami Jagodna, tymczasem urzędnicy planują wprowadzić całkowity zakaz parkowania na trzech kolejnych ulicach - Artemskiej, Kopycińskiego i Drabika. Trwają ostatnie prace nad projektem, które uwzględniają m.in. uwagi osiedlowych radnych - informuje miasto.

- W ostatnich dniach otrzymaliśmy od Rady Osiedla Jagodno pozytywną opinię z uwagami do przedstawionych rozwiązań. Zakłada ona m.in. wprowadzenie całkowitego zakazu parkowania na ulicach Drabika, Artemskiej i Kopycińskiego, co ZDiUM uwzględni w projekcie docelowej organizacji ruchu. W tej chwili trwają ostatnie prace nad projektem, które uwzględniają m.in. uwagi Rady Osiedla. Dokładamy wszelkich starań, aby projekt docelowej organizacji ruchu wdrożyć jak najszybciej - relacjonuje Joanna Urbańska-Jaworska z Urzędu Miejskiego Wrocławia. Kiedy dokładnie wprowazony zakaz miałby funkcjonować? Tego na razie nie wiadomo. 

Warto dodać - znaki B-35, mówiące o zakazie postoju stoją od lutego tego roku wzdłuż Komedy i Kajdasza. Postój nie jest możliwy tam w godz. 6-18, kierowcy mają możliwość postoju jedynie do 15 minut w godz. 6-18. O zmiany mieszkańcy walczyli kilka lat, bo od 2017 roku. Jak widać nie rozwiązało to problemów z nieustającymi korkami. - Zatory potrafią czasem trwać do godziny, jeżeli byłaby potrzeba przejazdu służb, np. pogotowia czy straży pożarnej - jest to po prostu niemożliwe. Nie wspominając już o notorycznie niszczonym pasie zieleni, wielokrotnych otarciach samochodów, awanturach - informują nasi czytelnicy.

Reklama

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/11/2024 18:39
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kierowca - niezalogowany 2024-11-26 23:23:26

    Zamiast wybudować parking lub przewidzieć miejsca przy budowie ulicy (wcześniej były tam pola uprawne, wiec miejsca do wyboru do koloru) to zakaz parkowania ????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Wyrobnik - niezalogowany 2024-11-27 12:43:51

    Zrobili by parking to też by było źle, bo ludziom nie chciałoby się przejść kilkunastu metrów

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    normalny - niezalogowany 2024-11-27 08:58:14

    Jakby każde osiedle nie było zamknięte płotem i byłby przejazd, to nie byłoby problemu. Tu jest główny problem tego osiedla. Wyspy osiedli z jednym wjazdem dla Wielmożnych Panów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości