Reklama

Wrocław: Od niedzieli zmiany w kursowaniu MPK. Kończy się remont torowiska [LISTA]

05/10/2023 07:44

W niedzielę mają zakończyć się prace związane z wymianą rozjazdów na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej. Oznacza to, że aż sześć linii będzie kursowało inaczej. 

Remont przy Arkadach Capitol we Wrocławiu dobiega końca. Początkowo prace miały się zakończyć z końcem sierpnia, finalnie pojazdy MPK wrócą na swoje trasy 8 października. 



Tramwaje linii 6 powrócą na swoją trasę w obu kierunkach przez ulicę Powstańców Śląskich do pętli "Krzyki", a tramwaje linii 7 do pętli "Klecina".
Tramwaje linii 14 będą kursowały w obu kierunkach na trasie Dworzec Nadodrze - Chrobrego - Dubois - Kępa Mieszczańska - pl. Jana Pawła II - pl. Legionów - Grabiszyńska - FAT - Hallera - Powstańców Śląskich - Krzyki.
Tramwaje linii 17 powrócą na swoją trasę w obu kierunkach przez ulicę Teatralną, Świdnicką i Powstańców Śląskich do pętli "Klecina". 
Powrócą na swoją trasę również kursy linii tramwajowej 2 w relacji Biskupin - Krzyki - Biskupin oraz kursy linii tramwajowej 20 w relacji Oporów - Leśnica - Oporów dlatego tramwaje linii okresowej 72 zostaną zlikwidowane.

Zmiany dotyczą także autobusów. Autobusy linii A i D nie będą już zatrzymywały się na przystanku "Wielka", który zlokalizowany jest przy ulicy Powstańców Śląskich w pobliżu skrzyżowania z ulicą Wielką. Kursy okresowej linii autobusowej 702 zostaną zlikwidowane.


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości