Reklama

Wrocław: Utrudnienia w ruchu. Tutaj pojedziemy inaczej od poniedziałku

23/04/2023 12:01

W dwóch miejscach we Wrocławiu od 24 kwietnia będą prowadzone utrudniające ruch prace - przy naprawie magistrali wodociągowej i przebudowie układu drogowego. 


W poniedziałek MPWiK rozpoczynie naprawę magistrali wodociągowej w ulicy Ślężnej (przy skrzyżowaniu z ulicą Sieradzką, na wysokości hotelu Premiere Classe, niedaleko Wroclavii).
 
- Magstrala została uszkodzona przez firmę zewnętrzną podczas przewiertu. Prace potrwają około tygodnia ze względu na położenie rury wodociągowej na głębokości ponad czterech metrów oraz lokalizację i wielkość uszkodzenia - mówi Martyna Bańcerek, rzeczniczka MPWiK.



 


Na czas usuwania awarii na odcinku około 50 metrów zajęty będzie lewy pas jezdni ulicy Ślężnej, prowadzącej w stronę centrum miasta. Ruch tramwajowy na trasie Dworzec Główny – Park Południowy został wyłączony już w weekend: linie 9 oraz 15 w kierunku pętli Park Południowy zostały skierowane od ulicy Borowskiej przez Glinianą, Hubską, al. Armii Krajowej, Tarnogajską do pętli Tarnogaj. Wyłączony z ruchu tramwajów odcinek obsługują autobusy linii 715, kursujące co 10 minut. 
 
- Dostęp do wody w tym rejonie będzie zapewniony, bo została ona skierowana do sieci innym obiegiem - informuje Bańcerek.


 
Również od poniedziałku przebudowywany będzie układ drogowy na skrzyżowaniu ulic Reja i Walecznych. ZDiUM informuje, że prace będzie prowadził inwestor zewnętrzny. Należy spodziewać się przewężeń jezdni.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości