Reklama

Wrocław: Weganki protestowały w galeriach handlowych. Ochrona wyrzuciła je trzy razy [ZDJĘCIA, WIDEO]

21/03/2022 07:48

Wroclavia, Galeria Dominikańska i Arkady Wrocławskie - takie centra handlowe odwiedziły w sobotę weganki, protestujące przeciwko zabijaniu i jedzeniu zwierząt.

Wrocławskie aktywistki prozwierzęce rozpoczęły protest od wywieszenia w galerii Wroclavia baneru o treści: "Na świecie dla "potrzeb" człowieka zabija się: 60 000 000 000 zwierząt lądowych każdego roku, 164 000 000 każdego dnia, 7 000 000 każdej godziny, 1900 każdej sekundy. Kiedy skończysz czytanie tego tekstu, zostanie zabitych kolejnych 19 000. Dodatkowo rocznie zabija się około 2 000 000 000 000 zwierząt morskich."


W tym czasie pozostałe protestujące spacerowały po galerii z z transparentami, informującymi o standardowych praktykach w branży mięsnej, jajczarskiej i mleczarskiej, zachęcając do obejrzenia filmu dokumentalnego Dominion i przejścia na weganizm. Nie zabrakło również transparentów, nawiązujących do trwającej wojny w Ukrainie i apelujących o zaprzestanie jedzenia zabitych zwierząt, bo "pokój zaczyna się na naszych talerzach".

Reklama

Po interwencji ochrony aktywistki opuściły galerię Wroclavia i udały się do strefy gastronomicznej w Arkadach Wrocławskich, gdzie protestowały m. in. przed KFC. Następnie po reakcji ochrony opuściły obiekt i udały się do Galerii Dominikańskiej, gdzie również rozwiesiły baner, który został szybko zauważony przez ochronę, a aktywistki zostały wyproszone.


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości