Reklama

Wrocław wylewa wodę na ulicę. Leje się od kilku dni

10/06/2022 16:48

Od kilku dni woda bez przerwy wylewa się na ulicę prosto z hydrantu przy ul. Reymonta we Wrocławiu - zaalarmowali nas czytelicy. Wzdłuż krawężnika płynie rwący potok, a na sąsiednich ulicach stoją kałuże jak po ulewie. Co się dzieje? Sprwdziliśmy.

To nie jest awaria - uspokaja dyspozytor wrocławskiego MPWiK. - Przy Reymonta 10 od kilku dni trwa płukanie rurociągu - tłumaczy. Ma się zakończyć jutro.


W MPWiK tłumaczą, że takie płukanie rurociągów to standardowe działanie, wykonywane co jakiś czas szczególnie tam, gdzie są małe prędkości przepływu wody. Zużycie tak wylanej wody jest wliczone w koszty. - Zużycie wody na cele technologiczne, np. płukanie sieci, nie przekracza 0,1% całości wody dostarczanej siecią wodociągową - twierdzą w miejskiej spółce. 

Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał, by wylewaną na ulicę wodę zebrać i przekazać na przykład Zarządowi Zieleni Miejskiej, który mógłby użyć jej do podlewania miejskiej roślinności - w czasie panującej suszy takie rozwiązanie mogłoby przynieść dużo korzyści. Zwłaszcza w mieście, które - jak twierdzi - stawia na zieleń i ekologię...


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości